Рада ЄС схвалила продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік

Головна > Бізнес > Рада ЄС схвалила продовження безмитної т...
Author

Олександр Талов

25.05.2023, 16:53
Shares

2

Views

289

Рада ЄС схвалила продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік

SLOVOIDILO.UA

Рада Європейського Союзу затвердила регламент, який продовжує припинення дії всіх мит, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту до ЄС ще на рік, до червня 2024 року

Про це йдеться в офіційному пресрелізі Євроради, інформує Інфокурс.

"Відновлюючи ці заходи, ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну та економічну підтримку України, яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією Росії", - йдеться у повідомленні.

Ці заходи мають допомогти Україні зберегти стабільність торговельних відносин із ЄС та економіку у дуже складних умовах та у поєднанні зі значною військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

"Оновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас нададуть ЄС спосіб захистити, за потреби, внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів", – сказав міністр Швеції з міжнародного співробітництва з метою розвитку та зовнішньої торгівлі Йохан Форссел.

Тепер, коли регламент ухвалено, він буде підписаний представниками Ради ЄС та Європарламенту й опублікований в офіційному журналі до набрання чинності 6 червня.

Нагадаемо: 17 травня 2022року Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України, а вже 19 травня Рада ЄС затвердила рішення про скасування на рік мита і квот на українські товари. Рішення зупиняє усі тарифи згідно з розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, які ще не були лібералізовані. Це стосувалося, зокрема, промислової продукції, оподаткування якої підлягало поступовому скасуванню до кінця 2022 року, фруктів і овочів, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції, що підлягає тарифним квотам.

Також скасовуються антидемпінгові мита та застосування загальних правил щодо імпорту з України.

Наприкінці лютого Єврокомісія запропонувала продовжити призупинення імпортних обовʼязків, квот і заходів із захисту торгівлі щодо українського експорту.

27 квітня Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту погодив подальше призупинення імпортних мит ЄС на український експорт терміном на один рік для підтримки економіки України. 28 квітня цю пропозицію погодили постійні представники країн ЄС.

9 травня Європейський парламент проголосував за продовження скасування ввізного мита на український експорт ще на рік, повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк у Twitter. Рішення стосується одностороннього призупинення як імпортних мит, так і антидемпінгових мит, запроваджених ЄС щодо української продукції.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Росіяни вдарили авіабомбою по Селидовому, є загиблі та поранені

внаслідок ворожого обстрілу пошкоджені багатоповерхові та приватні житлові будинки й автомобіль.

21.06.2024 - 11:05

Arrow
Theme

Політика

Посли ЄС погодили 14-й пакет санкцій проти Росії

Обмеження запроваджуються, щоб змусити РФ зупинити війну та вивести свої війська з України.

20.06.2024 - 11:21

Arrow

Вас це може зацікавити