путін заборонив продаж нафти країнам, які запровадили цінову стелю на неї
Президент рф володимир путін підписав указ про заходи у відповідь на введений деякими країнами механізму стелі цін на російську нафту.
Про це пише РБК, інформує Інфокурс.
Документ забороняє продавати нафту та нафтопродукти, якщо контракти передбачають верхню цінову межу (price cap).
Указом забороняється постачання російської нафти та нафтопродуктів іноземним громадянам та компаніям, якщо у контрактах "прямо чи опосередковано передбачається використання механізму фіксації граничної ціни".
Заборона набуває чинності 1 лютого 2023 року. Указ також передбачає заборону на поставку нафтопродуктів, але відповідну дату має визначити уряд.
Винятки можуть бути зроблені за рішенням президента країни-агресора.
Нагадаємо: Запровадження стелі цін на російську нафту покликане обмежити доходи бюджету росії від продажу енергоресурсів, завдяки чому РФ буде позбавлена значної частини грошових ресурсів для продовження фінансування ведення війни проти України.
З 5 грудня країни G7 у відповідь на агресію проти України заборонили надання низки послуг, включаючи судноплавне страхування та торгове фінансування, повʼязані з морськими перевезеннями нафти російського походження. При цьому від ембарго звільняються постачання нафти за ціною 60 доларів за барель і нижче.
Такі ж обмеження для російських нафтопродуктів набудуть чинності 5 лютого 2023 року. Поки що гранична ціна на них не оголошена.
США заборонили імпорт нафти з росії ще у березні.
У США вважають, що дозвіл глобальних закупівель на рівні цінової межі або нижче призведе до того, що інші покупці прагнутимуть такої ж знижки, що зрештою зменшить дефіцит на ринку, знизить глобальні базові ціни і змусить росію робити додаткові знижки на свій експорт, а це врешті-решт зменшить загальний дохід росії.
Як повідомляло Reuters, видобуток нафти в Росії зріс напередодні ембарго та цінових обмежень. Утім, джерела агенства вважають, що видобуток нафти в росії може впасти на 500 000 – 1 млн барелів на добу на початку 2023 року після заборони ЄС.
На думку експерів KSE Institute, запровадження граничного рівня цін також вплине на доступ рф до західних послуг з транспортування нафти та страхування танкерів. Автори документа припускають, що танкери, застраховані структурами, що входять до Міжнародної групи клубів взаємного страхування, припинять транспортування російської нафти, яку будуть намагатися продати вище граничної ціни. При цьому у жовтні 2022 року за допомогою подібних танкерів здійснено транспортування 75% російської експортованої нафти.
Нафта – найважливіша сировина для рф. Дохід від її продажу традиційно сягає понад 60–70% всіх експортних надходжень від енергоресурсів.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44