Прямі збитки житлового фонду від війни перевищили 54 млрд доларів– KSE

Головна > Енергетика > Прямі збитки житлового фонду від війни п...
Author

Ольга Фединчік

27.06.2023, 13:00
Shares

3

Views

555

Прямі збитки житлового фонду від війни перевищили 54 млрд доларів– KSE

ЗРУЙНОВАНИЙ БАХМУТ

93 ОМБР ХОЛОДНИЙ ЯР

Cтаном на кінець травня прямі збитки, завдані житловому фонду України внаслідок війни, складають понад 54 млрд доларів.

Як повідомляє аналітичний центр при Київській школі економіки KSE Institute в межах проєкту "Росія заплатить", це більше третини від загальних прямих збитків інфраструктури та активів країни, інформує Інфокурс.

Із загальної суми прямих збитків житлового фонду 46,6 млрд доларів– від руйнування та пошкодження багатоквартирних будинків. За останніми даними загалом постраждало 18 600 таких будинків: 13 200 – пошкоджено, 5400 – повністю зруйновані.

Понад 7 млрд доларів прямих збитків – наслідок знищених та пошкоджених приватних будинків. Таких наразі вже понад 144 000, з них зруйновано майже 59 000.

Також внаслідок бойових дій постраждало 345 гуртожитків, прямі втрати яких оцінюються у $0,5 млрд.

Сумарна кількість пошкоджних обʼєктів житлового фонду станом на червень складає понад 163 000. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів – 87 млн кв. м., або 8,6% від загальної площі житлового фонду країни.

Найбільших руйнувань зазнав житловий фонд таких областей як Донецька, Луганська, Харківська, Київська, Миколаївська та Чернігівська.

У Донецькій області повністю зруйновано (ступінь руйнування понад 40%) понад 18 000 будинків, у Київській – 6700, у Луганській – понад 2500. У столиці за час вторгнення було зруйновано та пошкоджено 454 житлові будинки, сума збитків від цих руйнувань складає $734 млн.

З-поміж міст найбільше зруйнованих та пошкоджених житлових будинків у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Сєвєродонецьку, Рубіжному, Бахмуті, Мар’їнці, Лисичанську, Попасній, Ізюмі та Волновасі. За попередніми оцінками, у Сєвєродонецьку пошкоджено 90% житлового фонду, а Бахмут і Мар’їнка майже не мають непошкоджених будівель.

Дані про збитки житлового фонду містять інформацію станом на травень і не враховують прямі втрати, завдані підривом Каховської ГЕС, в результаті якого постраждало 48 населених пунктів, за даними МВС.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС лише в чотирьох населених пунктах лівобережної Херсонщини – Корсунка, Козачі Лагері, Нова Каховка та Райське – постраждало щонайменше 19 000 будинків, загальною площею 2,532 млн кв. м., повідомив керівник проєктів із підтримки реформ Київської школи економіки (KSE) Максим Нефьодов. Згідно з аналізом, серед вказаних населених пунктів найбільше постраждало село Корсунка, де майже всі будинки повністю або частково в зоні затоплення.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Міжнародне

США та Японія розпочали форум для посилення оборонно-промислових зв'язків

В рамках триденного форуму DICAS, відбудеться круглий стіл за участю оборонних компаній двох країн.

10.06.2024 - 10:03

Arrow
Theme

Бізнес

Toyota авто з пробігом: квиток у світ надійного авто від офіційного дилера 

Шукаєте надійний та перевірений автомобіль з пробігом? Офіційний дилер Toyota пропонує широкий вибір моделей за привабливими цінами та вигідними умова...

06.06.2024 - 17:51

Arrow

Вас це може зацікавити