Процедура проведення державної експертизи землевпорядної документації
Український онлайн-сервіс Гід розроблено в допомогу громадянам. На сайті можна знайти всю необхідну інформацію щодо отримання послуг у державних установах, територіальних підрозділах міністерств, адміністративних органах та інших інстанціях. Користувачі мають змогу зручно та швидко шукати потрібні відомості, щоб бути всебічно обізнаними в плані надання державних та адмінпослуг, однією з яких є проведення добровільної експертизи землевпорядної документації. Процедура здійснюється для аналізу та оцінки відповідності об’єктів, що підлягають експертизі, законодавчим вимогам та нормам.
Особливості отримання послуги
В онлайн-сервісі Гід користувачі знайдуть відповіді на запитання щодо порядку надання, терміну, вартості та переліку документів для отримання дозволів, рішень, посвідчень та інших послуг в органах державної влади, міністерствах, службових підрозділах різноманітних установ. У реєстраційному переліку сайту державна експертиза землевпорядної документації має ідентифікатор за номером 00082. Звернутися за послугою можуть фізичні, юридичні особи та ФОП. Експертизу проводять територіальні служби, до компетенції яких належать питання кадастру, геодезії та картографії.
Як виконується процедура – основні етапи:
- перевірка наявності та повноти документів та матеріалів;
- аналіз паперів та об’єктів експертизи в натурі за необхідності;
- підготовка висновку на основі експертних досліджень;
- надання висновку експертизи;
- оприлюднення результатів на офіційному порталі Держгеокадастру.
Вартість послуги становить 3% від загальної кошторисної вартості пошуково-дослідних робіт, але не менш ніж 20 гривень. Термін надання послуги складає 20 робочих днів з моменту надання заяви.
Що підлягає експертній оцінці
Об'єктами експертизи можуть виступати землевпорядні документи – схеми та проєкти землеустрою, техніко-економічні обґрунтування використання, приватизації, інвентаризації, розподілу, межування наступних земель:
- адміністративно-територіальних одиниць;
- природно-заповідного фонду;
- природоохоронних земель;
- ділянок особливо цінних земель;
- лісогосподарських ділянок;
- територій водного фонду;
- територій населених пунктів;
- земель с/г підприємств тощо.
Проведення експертизи дозволяє підпорядкувати документацію на землю у відповідність з законодавчими нормами. Експертиза може бути добровільною, вибірковою або обов’язковою. Для отримання послуги слід надати клопотання особисто чи через уповноваженого представника, підготувавши документи, що підтверджують його повноваження, оригінал землевпорядної документації та квитанцію про сплату адміністративного збору.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35