Президента Південної Кореї Юн Сок Йоля заарештували з другої спроби
Лише з другої спроби затримали президента Южної Кореї Юн Сок Йоля через те, що у грудні він запровадив воєнний стан у країні.
Як повідомляє Yonhap , його звинувачують у заколоті та зловживанні владою
Для проникнення до резиденції слідчим довелося використовувати драбини, оскільки охоронці створили барикаду з транспортних засобів, закривши вʼїзд до комплексу, заблокувавши доступ слідчих. Президенська охорона наголошувала на тому, що антикорупційне агентство не має права розслідувати дії глави держави.
Крім того додаткову перепону створювали представники правлячої партії "Сила народу" та адвокати Юн Сок Йоля, які фізично блокуючи вхід.
Однак, як поінформували правоохоронці, сутичок із президентською охороною вдалося уникнути.
Водночас у своїй заяві Юн Сок Йоль наголосив, що "верховенство права повністю зруйноване", але він вирішив підкоритися ордеру на арешт, щоб уникнути конфліктів між правоохоронцями та його охороною.
За повідомленням The Associated Press, президента можуть утримувати під вартою до трьох тижнів .
Антикорупційне агентство Південної Кореї має 48 годин, щоб подати запит на судовий ордер для офіційного арешту Юн Сок Йоля. У разі затримки президента звільнять. Якщо ордер буде отримано, слідчі можуть утримувати Юна до 20 днів перед передачею справи до прокуратури для висунення звинувачень.
Тим часом Конституційний суд розглядає справу про імпічмент. Він може або остаточно усунути президента з посади, або скасувати рішення про імпічмент і відновити його на посаді.
Виконувач обов’язків президента, віцепрем’єр Чой Санг-Мок, закликав правоохоронців та президентську службу безпеки уникати фізичних конфліктів.
Пак Чан Де, лідер опозиційної Демократичної партії, яка ініціювала імпічмент заявив, що затримання Юна – це "перший крок до відновлення демократії, верховенства права та конституційного порядку".
Нагадаємо: 3 на 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вперше з 1980-х років оголосив у країні воєнний стан. Глава держави пояснив своє рішення необхідністю "захисту конституційного ладу". Приводом стала відмова опозиційної Демократичної партії, яка контролює парламент, ухвалити урядовий бюджет і її ініціатива оголосити імпічмент державному аудитору та генеральному прокурору.Воєнний стан тривав лише шість годин.
8 грудня Юн Сок Йоля звинуватили у державній зраді та зловживанні владою, заборонивши йому покидати країну.
14 грудня парламент проголосував за законопроєкт про його імпічмент.
3 січня, коли правоохоронці намагалися виконати ордер на арешт президента, проте його охорона та військові заблокували доступ слідчих, що змусило Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) тимчасово призупинити арешт.
7 січня південнокорейський суд видав повторний ордер на арешт президента Юн Сок Йоля.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
Евакуйованим співробітникам надається фінансова допомога ), безплатне розміщення в гуртожитках, а також допомога для дітей, повідомили у компанії
14.01.2025 - 16:52
Війна
В області пошкоджені багатоповерхівка, сім приватних будинків, господарчі споруди і приватні автомобілі.
14.01.2025 - 09:31