Президент Литви сподівається, що у Вільнюсі вирішать посилити східний фланг НАТО

Головна > Енергетика > Президент Литви сподівається, що у Вільн...
Author

Назар Лазебний

29.06.2023, 15:36
Shares

0

Views

403

Президент Литви сподівається, що у Вільнюсі вирішать посилити східний фланг НАТО

Президент Литви Гитанас Науседа

P. Peleckio/BNS nuotr.

Саміт Альянсу повинен прийняти рішення щодо посилення східного флангу Організації через те, що “вагнерівці” уже, ймовірно, перебувають у Білорусі, і ніхто не знає, коли вони повернуть свою зброю проти країн НАТО.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявив президент Литви Гітанас Науседа у четвер у Брюсселі перед початком зустрічі лідерів ЄС, інформує Інфокурс.

Як зазначив литовський лідер, розвиток ситуації в Білорусі викликає значне занепокоєння. За його словами, ватажок ПВК “Вагнер”, імовірно, вже перебуває в Білорусі, і його група “серійних убивць”, також уже, напевно, там є “і ніхто не знає, коли вони можуть повернутися проти нас”,- підкреслив Науседа.

У цьому контексті він зазначив, що зараз потрібно посилити заходи безпеки, і висловив сподівання, що на саміті у Вільнюсі буде прийнято рішення про посилення східного флангу НАТО.

Президент Литви також зауважив, що будь-які зміни в політичній системі Росії матимуть вплив на безпеку країн Європи, і він не погоджується з позицією деяких європейських колег, які кажуть: сильний Путін менш небезпечний за слабкого Путіна.

“Я не погоджуюся з цим. Ми повинні йти вперед і бути рішучими, оскільки це дуже важливий момент історії. Якщо не будемо єдиними та рішучими сьогодні, то завтра може бути запізно”, - наголосив литовський лідер.

Нагадаємо: 23 червня ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин після оголошення демаршу проти російського військового керівництва, зокрема проти міністра оборони Сергія Шойгу та керівника генштаба РФ Валерія Герасимова, вирушив на Москву. По ходу просування вагнеровці узяли під контроль Ростов-на-Дону та частину Воронезької області. У телеграм-каналах публікували відео зі стрільбою, підрив нафтобази під Воронежем. ЗМІ та телеграм-канали повідомляли про те, що російська армія за день "бунту Вагнера" втратила шість гелікоптерів та один пасажирський літак Іл-18(22). Вагнерівці збили три гелікоптери Мі-8 МТПР, один Мі-8, один Ка-52, один Мі-35 і один пасажирський літак Іл-18(22) (повітряний командний пункт). Окрім того загинуло від 13 до 20 російських військових, проте офіційної інформації про це не надходило. Режим контртерористичної операції було оголошено у Москві, Підмосковʼї та Воронезькій області.

Увечері 24 червня Пригожин після “переговорів” із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенко оголосив, що розвертає своїх найманців назад до "польових таборів".

Як інформував Інфокурс, 27 червня за повідомленнямпроєкту "Беларускі Гаюн", бізнес-джет Євгена Пригожина з регістраційним номером RA-02795 здійснив посадку на військовому аеродромі Мачулищі під Мінськом о 07:40.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Закон

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію

Законодавчу ініціативу підтримали 283 народні депутати.

11.04.2024 - 10:56

Arrow

Вас це може зацікавити