Постпред рф при ООН пішов із засідання Радбезу під час виступу президента Євроради Шарля Мішеля
Поточна продовольча криза, з якою стикається весь світ є наслідком дій росії та розв'язаної нею війни проти України і лише росія повинна нести повноту відповідальності за цю глобальну кризу, попри бескінечний потік дезінформації яку кремль та його пропагадиські рупори намагаються поширювати світом.
Про це під час виступe на Раді Безпеки ООН заявив Президент Європейської Ради Шарль Мішель, інформує Інфокурс.
"Посол російської федерації, будьмо чесними. кремль використовує постачання їжі як невидиму ракету проти країн, що розвиваються. Драматичні наслідки російської війни поширилися по усьому світові. Це підвищує ціни на продовольство, штовхає людей у бідність та дестабілізує цілі регіони. росія є єдиною, хто винна у цій продовольчій кризі. Лише росія. Незважаючи на кремлівську кампанію брехні та дезінформації", - сказав Шарль Мішель.
Президент Європейської Ради зауважив, що бачив на власні очі кілька тижнів тому в Одесі, як мільйони тон зерна та пшениці виявилися заблокованими у контейнерах та у суднах, тому що російські військові кораблі знаходяться у Чорному морі та атакують транспортну інфраструктуру. Просто зараз саме російські танки, російські бомби та міни не дозволяють Україні сіяти та збирати врожай.
Шарль Мішель нагадав, що кремль свідомо намагається вражати українські зернові сховища, і при цьому продовжує красти зерно з України, намагаючись при цьому звинувачувати інших. Такі спроби дезінформації, за його словами, є проявом боягузтва, суцільною та простою пропагандою.
"Давайте звернемось до фактів. ЄС не накладає жодних санкцій на сільськогосподарський сектор росії. Нуль. І навіть наші санкції проти російського транспортного сектору не виходять за межі ЄС. Ви (звертається до посла рф, який іде із засідання – ред.) можете полишити цю кімнату – напевно так буде простіше слухати правду. Наші санкції не забороняють судам під російським прапором перевозити зерно, продукти харчування або добрива в країни, що розвиваються. ЄС, навпаки, робить все, щоб допомогти Україні з сільськогосподарським експортом, та щоб підтримати сільськогосподарський сектор України у наступному сезоні", - наголосив Президент Європейської Ради.
Під час його виступу постійний представник рф в ООН Василь Небензя пкинув залу засідань. Відповідне відео Мішель опублікував у своєму Twitter.
Він окремо підкреслив: глобальна продовольча безпека є найвищим пріоритетом для ЄС, який робить все можливе, щоб допомогти країнам, що розвиваються, вирішити поточні виклики у цій сфері.
"Щоб це зробити, ми маємо розблокувати Чорне море. Ми повною мірою підтримуємо зусилля Генерального секретаря Гутерреша з пошуку рішення для відкриття морських шляхів для українського експорту. Ми будемо активно робити внесок у роботу Глобальної групи з відповіді на кризу, та будемо співпрацювати ц цьому з G-7 та Африканським Союзом", - додав Шарль Мішель.
Нагадаємо: За даними ООН, в українських портах на початок травня було заблоковано майже 4,5 млн тонн зерна. Продукцію неможливо експортувати через закриті морські шляхи внаслідок війни рф проти України.
російські війська вкрали кілька сотень тисяч тонн зерна на окупованих ними територіях України, заявляв заступник міністра сільського господарства Тарас Висоцький. За його словами, переважну більшість з 1,5 млн тонн зерна, яке зберігається на окупованій території, також може бути вкрадено.
У відповідь на кризу ЄС створив так звані "коридори солідарності" на кордонах між Україною і ЄС для усунення адміністративних бар’єрів та вивезення українського зерна на територію ЄС суходолом, і далі – через порти Польщі та Румунії – на світовий ринок. Водночас, представники ЄС заявили про підтримку зусиль ООН із забезпечення гуманітарних коридорів для транспортування українського зерна кораблями через Чорне море.
Раніше путін пропонував сприяння у розвʼязанні продовольчої кризи за умови зняття санкцій з росії під час телефонної розмови з премʼєр-міністром Італії Маріо Драгі.
Туреччина та рф без участі України узгодили план вивозу українського зерна. План, запропонований рф та Туреччиною, передбачає розмінування акваторії поблизу Одеси та має гарантувати безпечний вихід кораблів із Чорного моря під егідою ООН. Туреччина пропонує створити центр у Стамбулі для моніторингу та координації вантажів. Росія також вимагає можливості інспектувати кораблі, які прямують в Україну, на предмет зброї, але Київ такі умови відкидає.
Як повідомляв раніше Інфокурс, напередодні Politico з посиланням на урядовців Білого дому писало, що США не готові послабити санкції проти Росії в обмін на відновлення експорту зерна Чорним морем, але стежать за переговорами про відновлення експорту зерна, які ведуть з росією ООН і Туреччина.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35