Посли G7 сподіваються на завершення земельної реформи в Україні до 1 липня

Головна > Закон > Посли G7 сподіваються на завершення земе...
Author

Марія Куренко

20.05.2021, 18:01
Shares

2

Views

1 154

Посли G7 сподіваються на завершення земельної реформи в Україні до 1 липня

berdichev.biz

Посли країн "Великої сімки" привітали ухвалення Верховною Радою України законопроєктів №2194 і №2195, які стали черговим кроком на шляху до земельної реформи.

Про це повідомляється на сторінці G7AmbReformUA в Twitter.

"Ми очікуємо, що Україна завершить кроки для ефективного впровадження земельної реформи з 1 липня, коли відкриється ринок землі. Це передбачає: моніторинг прав власності і транзакцій, відкритість даних про користувачів і власників землі, доступ до кредитів для дрібних фермерів", - йдеться в повідомленні.

19 травня Верховна Рада розглянула і відхилила постанови про скасування свого рішення від 28 квітня 2021 року про прийняття в цілому законопроекту №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та інших законів про удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, розблокувавши таким чином підписання даного закону.

18 травня Рада прийняла в цілому законопроект №2195 про внесення змін до Земельного кодексу та закон "Про оренду землі" щодо продажу на електронних аукціонах земельних ділянок, що перебувають у державній і комунальній власності, або прав на них.

Нагадаємо: У квітні минулого року президент Володимир Зеленський підписав "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX. Законопроєкт було прийнято ВР вночі 31 березня 2020 року 259 голосами. За законопроєкт проголосуали депутати фракцій "Слуга народу", "Європейська Солідарність", "Голос" і група "Довіра", тим самим підтримуючи скасування мораторію на продаж землі.

Після прийняття закону ВР депутати фракций ОПЗЖ та "Батьківщини" подали більше 10 проєктів пропозицій про скасування результатів голосування. З огляду на те, що пропозиції були обов'язковими для розгляду, спікер парламенту Дмитро Разумков не мав права направляти відповідні закони на підпис президентові.

Лише 13 квітня 2020 року пропозиції поставили на голосування, але жоден з проєктів не набрав необхідної кількості голосів. Того ж дня Рада на позачерговому засіданні розблокувала підписання цього законопроєкту.

У ніч на вівторок, 31 березня 2020 року, Рада на позачерговому пленарному засіданні скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з липня 2021 року.

У 2017 році МВФ виключив земельну реформу зі списку вимог до України, залишивши пенсійну реформу, закони про приватизацію та про антикорупційний суд.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити