Попри санкції ЄС, експорт дизельного палива з росії бʼє рекорди
Експорт дизельного палива з росії цього місяця має досягти рекордного рівня, незважаючи на санкції Європейського союзу, які позбавили країну найбільшого ринку збуту.
Як пише Bloomberg, постачання дизельного палива з рф за перші 19 днів березня склали близько 1,5 млн барелів на добу, згідно з даними Vortexa Ltd., зібраними у пʼятницю, 24 березня.
Видання зазначає, що якщо цей показник збережеться, то цього місяця спостерігатиметься найвищий експорт даних з початку 2016 року.
Російська федерація поки не має побоюваннь, що нещодавня заборона імпорту змусить її скоротити експорт через відсутність альтернативних покупців. Зокрема найбільша частка російського експорту дизпалива припадає на Туреччину. Іншими імпортерами є Марокко, Бразилія, Туніс та навіть найбільший експортер нафти Саудівська Аравія.
До того ж видання зазначає, що значно збільшилася кількість дизельного палива з рф, яка зберігається у плавучих сховищах, з моменту введення заборони на імпорт до ЄС, ймовірно, це ознака того, що пошук нових клієнтів є складним завданням.
"Поки що у березні обсяги переробки на російських нафтопереробних заводах залишалися високими, що дозволило збільшити випуск дизельного палива", – сказав аналітик Михайло Турукалов.
За його словами, виробники, ймовірно, цілком упевнені, що зможуть продати свої обсяги іноземним покупцям. Зокрема, знижки, які вони пропонують, є досить великими, і є нові ринки для палива.
Проте, бум постачання може тривати недовго. Плани завантаження ключових російських портів показують зниження у квітні порівняно з березневими графіками.
Нагадаємо: Продаж нафтопродуктів має вирішальне значення для фінансування бюджету рф та, відповідно, її війни в Україні. Захід сподівається поступово зменшити це джерело грошей для Кремля. Дизельне пальне має вирішальне значення для економіки Європи, ним заправляють не лише вантажівки, що доставляють товари, а й понад 40% автомобілів у Європейському союзі.
Раніше видання The New York Times писало, що заборона на російський експорт продуктів нафтопереробки, яка почала діяти 5 лютого, не призведе до дефіциту дизпального у Європі, водночас росія, ймовірно, втратить більше половини ринків збуту своєї нафти та нафтопродуктів.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35