Польського ритейлера LPP звинуватили у фальсифікації виходу з РФ

Головна > Міжнародне > Польського ритейлера LPP звинуватили у ф...
Author

Ольга Фединчік

15.03.2024, 17:43
Shares

2

Views

938

Sinsay – польський бренд недорогого одягу та взуття на щодень - Закупи в  Польщі
depositphotos.com

Власник магазинів Reserved, Sinsay, Cropp і Mohito імітував вихід з російського ринку, йдеться у звіті американської дослідницької компанія Hindenburg Research.

Як пише Forbes Ukraine, це спричинило падіння акцій компанії на 35%. В LPP назвали звіт дезінформаційною атакою.

Акції одного з найбільших ритейлерів одягу у Східній Європі – польського LPP – впали на 35% на торгах у Варшаві. Причина — доповідь "вбивць компаній" з Hindenburg Research.

Попри заяву про вихід LPP з російського ринку у 2022 році, загальний виторг компанії у 2022-2023 фінансовому році все одно збільшився на 40,5%, йдеться в розслідуванні.

"Ми вважаємо, що LPP змогла опублікувати такі чудові результати, тому що її відмова від російського бізнесу була фальсифікацією", – написали в Hindenburg.

До лютого 2022 року Росія була найбільшим міжнародним ринком для LPP, на який припадало близько 19,2% доходу з 553 магазинів.

28 квітня 2022 року LPP оголосила про плани ліквідувати свій російський підрозділ. Вже за кілька тижнів, 19 травня 2022 року, власники Sinsay та Cropp оголосили про продаж російського бізнесу китайському консорціуму Re Trading за 382 млн доларів . Як виявилось, покупцем виступила дубайська компанія Far East Services, яка була зареєстрована лише за день до досягнення угоди про продаж російської дочірньої компанії LPP, й не має звʼязків із Китаєм.

У грудні 2023 року Hindenburg відправили таємних покупців до флагманських магазинів Far East Services у Москві та Санкт-Петербурзі. Майже весь одяг мав ідентичний дизайн і колір до колекцій осінь/зима в онлайн-каталогах LPP у Польщі.

Поставки товару відбувалися ймовірно через Казахстан, зазначили Hindenburg. LPP поставила своїй казахстанській дочірній компанії товарів на суму близько 755 млн доларів у 2023 році, незважаючи на те, що на Казахстан припадає лише 1% фізичних магазинів LPP.

"Йому було зовсім наплювати на якусь там війну Росії з Україною", — сказав джерело Hindenburg про ставлення засновника LPP Марека Пехоцькі.

Розслідувачі заявили, що загалом ми вважаємо, що "LPP розробила продумане фіктивне "відчуження", щоб продовжувати заробляти гроші в Росії, незважаючи на руйнівну війну, одночасно намагаючись обдурити інвесторів і споживачів у Польщі, Україні та інших ключових ринках.

В компанії LPP звіт назвали дезінформаційною атакою.

"Не можна виключити, що така діяльність може бути спробою отримати вплив на компанію", — йдеться в заяві LPP, опублікованій в польських ЗМІ.

Нагадаємо: LPP Group – лідер не лише серед польських ритейл-компаній в Україні, а й серед інших іноземних брендів у сегменті fast fashion. Вона«тримає» 10% організованого ритейлу, підрахували в Pro-Consulting.

Компанія відкрила свій перший магазин в Україні в 2003 році. Компанія вже вивела на наш ринок усі свої п’ять брендів. Її портфель охоплював 144 магазини Reserved, Cropp, House, Mohito та Sinsay станом на грудень 2023 року, які сукупно займали 134 675 кв. м. Найбільше магазинів у Sinsay – 55.

Виручка польського ритейлера LPP в Україні склала 7,4 млрд грн у 2023 році, свідчать дані Youcontrol.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити