Польща ввела санкції проти Газпрому та 50 підприємств і олігархів з рф та білорусі
Польща оголосила санкційний список, до якого увійшов російський Газпром, низка російських та білоруських олігархів – загалом 50 юридичних та фізичних осіб.
Про це повідомляє Business Insider з з посиланням на міністра внутрішніх справ Польщі Маріуша Камінського, інформує Інфокурс.
Маріуш Камінський наголосив, що до цього списку входять потужні російські структури, такі як "Газпром". Компанія є власником 48% акцій польської компанії — співвласника газогону Ямал-Європа STG EuRoPol GAZ SA. Вона підпадає під замороження здійснення прав на акції та інші цінні папери, замороження дивідендів.
Під санкціями також опинилася газова компанія "НОВАТЕК", а також її місцева дочірня компанія Novatek Green Energy Sp. z o.o. (Краків). Вони передбачають замороження активів, а стосовно його краківської «дочки» — ще й виключення із процедур держзакупівель.
"Там будуть усі суб’єкти, які імпортували російське вугілля та вугілля з Донбасу до Польщі. Олігархи, які володіють цими структурами. Це такі компанії, як KTK Polska, такі як Suek Polska, які роками імпортують російське вугілля та вугілля з Донбасу", — сказав Камінський.
Міністр повідомив, що до цього списку також увійдуть структури та олігархи, пов’язані з режимом Олександра Лукашенка.
"Представником цього типу компаній у санкційному списку є компанія "Белойл", яка імпортує до Польщі дизельне паливо та зріджений газ", – сказав Камінський.
Серед згаданих компаній: Acron Pao, Barter Coal, Go Sport Polska, Kamaz, Kaspersky LAB, Novatek Green Energy та Газпром.
За словами Камінського, Польща може застосувати чотири види заходів, зокрема заморожування фінансових активів та майнових ресурсів цих компаній (накладене на чотири суб’єкти), заборона на вʼїзд олігархів на територію Польщі, а також заборона участі у державних тендерах (накладена на 25 суб’єктів).
Зазначається, що перший список вже опублікований у польському віснику. Надалі звернення відповідних служб щодо осіб, які фінансують російську агресію в Україні, розглядатимуться на постійній основі.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44