Польща не планує відправу війська в Україну -Туск щодо миротворчої ініціативи Макрона
Польща не планує відправляти свої війська на територію України, і такі рішення прийматимуться виключно польською владою.
Про це заявив прем’єр-міністр Дональд Туск під час брифінгу з президентом Франції Еммануелем Макроном.
Туск закликав покласти край "спекуляціям" щодо потенційної присутності військ тієї чи іншої країни в Україні після досягнення перемирʼя, припинення вогню або миру. Він наголосив, що такі заяви не мають під собою підґрунтя.
За словами польського премʼєра, Варшава залишатиметься на позиціях дипломатичної підтримки України, але будь-які кроки, пов’язані з військовою участю, ухвалюватимуться винятково польською владою.
Президент Франції Еммануель Макрон прибув до Варшави для переговорів щодо європейської миротворчої місії, яка могла б забезпечити суверенітет України в межах можливого мирного врегулювання за посередництва Дональда Трампа.
Французька ініціатива передбачає створення місії для запобігання порушенням умов перемир’я з боку кремля. За даними Rzeczpospolita, пропонується розгортання до п’яти бригад (близько 40 000 військових). Командування однією з них могла б узяти на себе Польща завдяки своєму військовому потенціалу.
За повідомленнями преси, а також свідченнями дипломатичних джерел, Франція та Велика Британія у листопаді вже обговорювали можливість відправлення європейських військ в Україну. На додаток, Україна проводила подібні консультації з країнами Балтії та Скандинавії.
Наразі серед країн Європи немає згоди щодо такого відрядження, зокрема й задля забезпечення миру та безпеки України після закінчення війни.
“Консенсусу серед європейських країн немає, тому ідея полягала б у тому, щоб створити коаліцію з 5-8 європейських країн, які залежатимуть не від НАТО, а від двосторонньої угоди з Україною, і дуже налаштовані діяти”, - повідомило Reuters джерело, ознайомлене з ходом дискусій щодо цього питання.
Водночас опозиція до відрядження військ в Україну, включно як миротворчого контингенту, є суттєвою серед ключових країн Європи.
Так офіційний Берлін наразі виступає проти будь-якого розгортання західних військ в Україні. Лідер опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц, який нещодавно відвідав Київ та має шанси стати наступним канцлером Німеччини, заявив нещодавно, що розмови про німецьку миротворчу місію в Україні є “безвідповідальними”, нагадує видання Politico.
Зі свого боку Польща, яка головуватиме у ЄС з січня по червень 2025 року, і яка є однією з найбільш послідовних країн-союзниць України, також має застереження щодо відрядження європейських миротворчих військ в Україну, особливо до закінчення війни.
Президент України Володимир Зеленський днями висловив прихильність лютневій пропозиції президента Макрона, коли заявив, не уточнюючи деталей, що війська тієї чи іншої країни могли б бути присутні на деяких територіях України для гарантування безпеки, поки Україна не вступить до НАТО.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьМіжнародне
Повноваження президента Республіки Молдова тривають чотири роки та здійснюються з дня складання присяги.
24.12.2024 - 14:30
Війна
Росіяни скинули два КАБи на Степногірськ. Внаслідок атаки вибуховою хвилею пошкоджено п'ятиповерховий будинок, загорівся одноповерховий будинок.
24.12.2024 - 08:56