Південна Корея перегляне свою позицію щодо постачання зброї Україні

Головна > Політика > Південна Корея перегляне свою позицію що...
Author

Марія Куренко

20.06.2024, 15:15
Shares

4

Views

664

Вдруге за місяць: військові із КНДР перетнули кордон з Південною Кореєю
Getty images

Уряд Південної Кореї у відповідь на підписання Росією і КНДР договору із взаємними зобов’язаннями надавати негайну військову допомогу у разі нападу на іншу сторону заявив про намір переглянути свою позицію щодо постачання зброї Україні.

Про це повідомляє Yonhap.

"Уряд висловлює серйозну стурбованість і засуджує підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство між Північною Кореєю та Росією, метою якого є зміцнення взаємного військового та економічного співробітництва цих двох країн", - заявив на спеціальному брифінгу в офісі президента країни радник із нацбезпеки Чан Хо Джин.

За його словами, будь-яка співпраця іноземних країн із Пхеньяном, що прямо чи опосередковано сприяє військовому зміцненню Північної Кореї, буде порушенням резолюцій Ради безпеки ООН і підлягатиме міжнародному контролю та санкціям.

Чан також додав, що Уряд планує переглянути питання підтримки України та змінити політику Південної Кореї щодо ненадання Україні летальної допомоги.

Він зазначив, що Сеул зберігатиме стратегічну невизначеність стосовно зброї, тобто не анонсуватиме типів, кількості і термінів передачі.

"Конкретні заходи будуть оголошені пізніше і буде цікаво подивитись, як на це відповість Росія, а не розкривати наші плани заздалегідь", - сказав радник із нацбезпеки.

Чан додав, що Південна Корея також запровадить додаткові санкції проти чотирьох кораблів, п’яти організацій і восьми осіб, причетних до незаконної передачі зброї та нафти між Росією і КНДР, та внесе до переліку товарів, що підлягають посиленому експортному контролю, ще 243 нові позиції, в результаті чого загальна кількість товарів під санкціями зросте до 1402.

Нагадаємо: Лідери Північної Кореї і Росії Кім Чен Ин та Володимир Путін під час візиту останнього до Пхеньяна 19 червня підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство, яким відносини між двома країнами підвищені до рівня союзницьких. Цей договір містить, серед іншого, положення про взаємну оборону, згідно з яким кожна країна погоджується допомагати іншій у відсічі зовнішньої агресії.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог штурмував у районах Нью-Йорка та Торецька, а також неподалік населених пунктів Північне та Залізне

На Покровському напрямку нашими захисниками відбито 41 атаку,загарбники намагалися витіснити українські підрозділи і

24.07.2024 - 08:02

Arrow
Theme

Економіка

Меморандум про співпрацю у сфері безпілотників підписали "Антонов" та Boeing 

Угода демонструє постійні зусилля компанії щодо пошуку нових можливостей для роботи з українською промисловістю.

23.07.2024 - 10:01

Arrow

Вас це може зацікавити