Перші за десять років вибори до провінційних рад проходять в Іраку

Головна > Міжнародне > Перші за десять років вибори до провінці...
Author

Олександр Талов

18.12.2023, 10:38
Shares

2

Views

763

Une femme irakienne âgée vote lors des élections provinciales à Bassorah, en Irak, le lundi 18 décumber 2023.
Набіль аль-Джурані, AP

В Іраку розпочалося голосування на перших за останнє десятиліття виборах до провінційних рад.

Про це повідомляє France24, інформує Інфокурс.

Ці вибори створюють основу для проведення парламентських виборів, запланованих на 2025 рік, які визначать баланс сил в країні, де групи, пов’язані з Іраном, досягли політичних успіхів впродовж останніх років.

Як зазначається, правлячий шиїтський мусульманський альянс, ймовірно, розширить свій контроль над владою на тлі бойкоту голосування з боку популістського священнослужителя Моктади ас-Садра, його головного політичного суперника.

Водночас шиїтські конкуренти ас-Садра, які заблокували його спробу сформувати уряд після того, як він став переможцем на парламентських виборах 2021 року, ймовірно, візьмуть під контроль більшість місцевих рад, особливо у переважно шиїтських південних провінціях.

Це ще більше зміцнить владу правлячого шиїтського альянсу, який є близьким до Ірану. Цей альянс вже сформував єдиний найбільший блок у парламенті.

Голосування відбувається у 15 з 18 провінцій Іраку, щоб вибрати 285 членів ради, до обов'язків яких входить призначення повноважних губернаторів провінцій та нагляд за місцевою адміністрацією.

Очікується, що наступного року також відбудуться вибори у напівавтономному регіоні Іраку Курдистан, до складу якого входять три провінції.

Нагадаємо: Востаннє місцеві вибори в Іраку відбувалися у 2013 році. Потім їх відкладали через війну проти бойовиків "Ісламської держави", які захопили значні частини Іраку, але врешті зазнали поразки.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог вночі здійснив комбіновану ракетно-дронову атаку Одещини, цілили по критичній інфраструктурі

Бойова робота сил протиповітряної оборони тривала понад шість годин. 3 дрони "Shahed-131/136" знищено на Одещині, 1 на Дніпропетровщині.

19.04.2024 - 11:10

Arrow

Вас це може зацікавити