Пекін і Вашингтон мають якнайшвидше стати на шлях стабілізації відносини - глава МЗС Китаю

Головна > Політика > Пекін і Вашингтон мають якнайшвидше стат...
Author

Олександр Талов

27.10.2023, 13:11
Shares

2

Views

456

Склеювання розбитої чашки: Ван Ї з Блінкеном готують зустріч Сі та Байдена  - Korrespondent.net
Getty Images

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї перед зустріччю з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що Китай і Сполучені Штати повинні працювати над тим, щоб якомога швидше повернути свої відносини на шлях здорового, стабільного та сталого розвитку.

Про це повідомляєXinhua, інформує Інфокурс.

"Між Китаєм і Сполученими Штатами існують непорозуміння і розбіжності, але водночас ми маємо спільні інтереси та стикаємося зі спільними проблемами, тому нам потрібен діалог", - сказав Ван Ї.

На його думку, китайсько-американський діалог потрібно не тільки відновити, а й поглибити і розширити, щоб обидві сторони могли краще розуміти одна одну і продовжували взаємовигідне співробітництво, а непорозуміння і неправильні оцінки зменшились.

"Часто можна почути різкі заяви про китайсько-американські відносини, але Китай ставиться до них спокійно, бо ми вважаємо, що правильність чи неправильність дій окремої сторони визначається не тим, у кого сильніша рука чи гучніший голос, а тим, чи поводиться країна відповідно до положень трьох спільних китайсько-американських комюніке, міжнародного права, основних норм міжнародних відносин і тенденцій часу", - заявив міністр.

На його переконання, такі зусилля допоможуть стабілізувати відносини між Китаєм і США та повернути їх на шлях здорового, стабільного і сталого розвитку.

Нагадаємо: Ван Ї 26-28 жовтня перебуває з візитом у США, де проведе переговори з держсекретарем Ентоні Блінкеном та радником президента США з питань нацбезпеки Джейком Салліваном, які можуть відкрити шлях до зустрічі лідерів двох держав наступного місяця.

Згідно повідомленняМЗС Китаю, голова КНРСі Цзіньпін заявив, що Китай готовий співпрацювати зі Сполученими Штатаминад урегулюванням розбіжностей на принципах взаємної поваги й мирного співіснування.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Вночі знищено 15 БПЛА ворога, 14 з них на Миколаївщині та Одещині

Усього зафіксовано пуски 18 ударних БпЛА "Shahed-136/131". Основні напрямки удару – Хмельниччина та Одещина.

07.12.2023 - 09:09

Arrow
Theme

Міжнародне

Непал вимагає у Росії не вербувати його громадян до своєї армії 

Непальські солдати, служать британській та індійській арміям після здобуття Індією незалежності у 1947 році відповідно до угоди між трьома країнами. Н...

06.12.2023 - 12:16

Arrow

Вас це може зацікавити