Палата представників США відхилила поправки про обмеження військової допомоги Україні у бюджеті на 2024 рік
Палата представників США відхилила низку поправок до оборонного бюджету на 2024 рік, якими пропонувалося зменшити або зупинити військову допомогу Україні.
Про це повідомила посол України в США Оксана Маркарова, інформує Інфокурс.
"У Палаті представників США закінчився день багатогодинного розгляду поправок до проєкту закону «Про асигнування на потреби національної оборони на 2024 рік» (NDAA), зокрема і поправок, якими пропонувалося виключити з документа згадки про допомогу Україні. Раді повідомити, що всі негативні поправки, які стосувались України, розглянуто і відхилено", – написала Маркарова у Facebook.
Які поправки були відхилені:
- про видалення із закону положення про виділення $300 млн на допомогу Україні (за – 89; проти – 341);
- про заборону безпекової допомоги Україні (за – 70; проти – 358);
- про видалення із закону положення про створення центру передового досвіду в Україні (за – 95; проти – 332);
- про вимогу до президента США у координації з міністром оборони та держсекретарем розробити і подати до Конгресу звіт, який містить стратегію участі США у війні в Україні (за – 129; проти – 301);
- про видалення розділу 1224 законопроєкту стосовно подовження повноважень ленд-лізу для України (за – 71; проти – 360);
- про заборону на продаж чи передачу до України касетних боєприпасів чи технологій, що стосуються касетних боєприпасів («за» – 147; «проти» – 276).
За словами Маркарової, попереду ще голосування в цілому, голосування Сенатського NDAA, конференція палат та повторне голосування.
"Однак на цьому етапі дуже дякуємо всім, хто проголосував проти і закликав інших не підтримувати зменшення допомоги Україні", – зазначила посол України в США.
Нагадаємо: Загалом із початку великої війни США оголосили про військову допомогу Україні на суму близько 35 млрд доларів.
Нещодавно президент Джо Байден у розмові з журналістами повідомив, що США продовжують вивчати можливість передачі Україні далекобійних ракет ATACMS. За його словами, це «питання все ще у грі». Українська влада неодноразово просила у США ракети ATACMS дальністю близько 300 км, але поки що безрезультатно.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35