Один прорахунок може призвести до ядерного знищення людства - Гутерреш
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що світ зіткнувся з ядерною небезпекою, небаченою з часів розпалу холодної війни, і застеріг, що до ядерного знищення людства може призвести один прорахунок.
Як інформує Інфокурс, про це повідомляє France24.
"Поки що нам надзвичайно щастило. Але удача — це не стратегія. І це також не захист від геополітичної напруженості, яка може перерости в ядерний конфлікт. Сьогодні людство відділяє один прорахунок, одне непорозуміння від ядерного знищення", — сказав Гутерреш на початку конференції країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Гутерреш назвав конференцію шансом зміцнити Договір і зробити його придатним для "тривожного світу навколо нас", посилаючись на війну росії в Україні та напруженість на Корейському півострові й на Близькому Сході.
"Майже 13 000 одиниць ядерної зброї зараз зберігаються в арсеналах по всьому світу. Усе це в той час, коли ризики її розповсюдження зростають, а бар'єри для запобігання ескалації слабшають. Ліквідація ядерної зброї є єдиною гарантією, що вона ніколи не буде використана", – додав генсек ООН.
Конференція країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка переносилася кілька разів з 2020 року через пандемію COVID-19, триватиме з 1 по 26 серпня в Нью-Йорку.
Нагадаємо: Заступник глави МЗС України Микола Точицький під час виступу в ООН на конференції, присвяченій Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, заявив, що з огляду на зростання небезпеки для українських АЕС внаслідок російської війни, а також кричуще нехтування росіянами міжнародних договорів та норм ядерної безпеки, ООН має докласти зусиль, щоби закрити небо над ядерними об’єктами в Україні.
Він наголосив, що світ "став свідком того, як виникає в реальності ядерний тероризм", спонсорований ядерною державою.
У січні п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН - США, Китай, Росія, Великобританія та Франція - зобов'язалися запобігти подальшому розповсюдженню ядерної зброї.
У заяві підкреслено прагнення підписантів "працювати з усіма державами з метою створення атмосфери безпеки, сприятливішої для прогресу у сфері роззброєння з кінцевою метою побудови миру, вільного від ядерної зброї, без шкоди для будь-якої безпеки".
Сторони також висловили рішучість вести конструктивний діалог на основі взаємної поваги та визнання інтересів та занепокоєнь один одного в галузі безпеки.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44