ОБСЄ продовжила мандат місії в Україні до 2022 року
Постійна рада ОБСЄ продовжила мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) в Україні до кінця березня 2022 року.
Про це в середу, 31 березня, повідомила пресслужба організації.
Відповідне рішення під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ31 березня ухвалили делегації всіх 57 країн-учасниць організації.
"Місія відіграє життєво важливу роль в зусиллях ОБСЄ з вирішення конфліктів, здійснюючи моніторинг і звітність про ситуацію з безпекою в Україні, а також сприяючи діалогу. Я повністю підтримую Місію в виконанні її мандата на всій території України в її міжнародно визнаних кордонах", - сказала чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде.
В українському МЗС привітали ухвалення постійною радою ОБСЄ консенсусного рішення про продовження мандата СММ ОБСЄ в Україні.
"Україна вдячна Шведському головуванню в ОБСЄ та державам-учасницям за підтримку звернення Уряду України продовжити роботу місії на наступні 12 місяців", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті МЗС.
У МЗС вважають, що продовження мандата забезпечить безперервну моніторингову діяльність СММ ОБСЄ в Україні для об’єктивного та своєчасного інформування міжнародного співтовариства про прояви збройної агресії Російської Федерації проти України. Місія й надалі відстежуватиме розвиток ситуації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України, особливо в районах, прилеглих до тимчасово непідконтрольної Уряду України ділянки українсько-російського державного кордону.
Також в МЗС України наголосили, що "мандат СММ ОБСЄ передбачає безпечний і надійний доступ спостерігачів до всієї території України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Автономною Республікою Крим та містом Севастополь.
"Вважаємо неприпустимими дії Російської Федерації, спрямовані на обмеження моніторингової діяльності СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях на сході України та блокування доступу місії до тимчасово окупованого Криму. Російська сторона має негайно припинити перешкоджати місії виконувати свій мандат", - наголошується в заяві.
Наразі в МЗС виразили сподівання, що СММ ОБСЄ також посилить моніторинг інших протиправних дій Росії: триваючої мілітаризації Криму, обмежень свободи судноплавства в Азовсько-Чорноморському регіоні, порушень фундаментальних принципів та зобов’язань ОБСЄ, зокрема поваги суверенітету, недоторканості кордонів та територіальної цілісності держав.
Нагадаємо: Дія мандату місії СММ ОБСЄ закінчувалася 31 березня 2021 року.
Місія працює в Україні з березня 2014 року. СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку в країні, а також бере участь в переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35