Норвегія, Ірландія та Іспанія визнали Палестину державою
Норвегія, Ірландія та Іспанія сьогодні оголосили про визнання Палестини незалежною державою.
Зокрема, про визнання Палестини з боку Норвегії заявив прем'єр-міністр Йонас Гар Стьоре.
"Уряд вирішив, що Норвегія визнає Палестину як державу. У розпал війни із десятками тисяч убитих і поранених ми повинні зберегти єдину альтернативу, яка пропонує політичне рішення як для ізраїльтян, так і для палестинців: дві держави, які живуть пліч-о-пліч, у мирі та безпеці", – наголосив Стьоре.
За словами прем'єр-міністра, довготривале врегулювання конфлікту на Близькому Сході може бути досягнуте лише через рішення про створення двох держав.
"Палестинська держава є необхідною умовою для досягнення миру на Близькому Сході", – додав він.
Стьоре зазначив, що існує широкий міжнародний консенсус, зокрема в США, ЄС, Китаї та арабських, африканських, азіатських і латиноамериканських країнах, що рішення про створення двох держав є єдиним рішенням, яке забезпечить тривалий мир і стабільність для ізраїльтян так і палестинців.
Водночас він наголосив, що Норвегія має намір продовжувати тісні контакти із владою Ізраїлю і визнає його законне право захищати себе в межах міжнародного права.
Офіційне визнання Норвегією Палестинської держави набуде чинності 28 травня.
Водночас прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс в ефірі RTE оголосив, що його країна офіційно визнала Палестину незалежною державою, приєднавшись до Норвегії та Іспаніїу цьому історичному кроці.
"Сьогодні Ірландія, Норвегія та Іспанія оголошують, що ми визнаємо державу Палестина", – сказав він.
Гарріс висловив упевненість, що найближчими тижнями інші країни підтримають крок Ірландії, Іспанії та Норвегії.
Як повідомляє Times of Israel, міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив про негайне відкликання послів в Ірландії та Норвегії для консультацій після того, як ці країни оголосили про визнання Палестини незалежною державою.
"Викривлений крок цих держав є образою для жертв 7 жовтня. Він також шкодить зусиллям, спрямованим на повернення 128 заручників", - йдеться в заяві Каца.
За його словами, це робить мир менш імовірним і підриває право Ізраїлю на самооборону.
Нагадаємо: 10 травня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, що надає Палестині право на членство в Організації Об’єднаних Націй і закликає Раду Безпеки ухвалити відповідне рішення. Резолюцію було ухвалено 143 голосами (з 193 країн-членів організації) "за" і дев'ятьма "проти", включаючи США та Ізраїль, тоді як 25 країн утрималися. Це рішення не дає палестинцям повноправного членства в ООН, проте визнає їх такими, що мають право вступити.
Разом з тим, прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) запросив видачу ордерів на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, міністра оборони Йоава Галанта та трьох лідерів терористичного угрупування ХАМАС. у зв'язку з війною в Газі.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьПолітика
Зокрема, у переліку міститься бронетехніка, дрони, боєприпаси та патрони.
20.11.2024 - 15:53
Війна
ППО працювала у 14 областях України.
20.11.2024 - 11:20