Німеччина розглядає можливість націоналізації частини трубопроводу Північний потік-2
Міністерство економіки Німеччини розглядає можливість націоналізації частини трубопроводу "Північний потік-2", яка проходить територією ФРН. Таким чином німецька влада хоче ізолювати цю частину трубопроводу та підключити її до мобільного терміналу СПГ.
Про це пише Der Spiegel з посиланням на джерела, інформує Інфокурс.
Днями Німеччина оголосила другий (з трьох) рівень надзвичайної ситуації через зниження поставок газу з рф іншим газопробовод – "Північний потік". У свою чергу голова "Газпрому" Міллер заявив, що газопровід "Північний потік-2" готовий до роботи будь-якої миті.
Глава офісу та віце-канцлер Роберт Хабек зазначив, що у країні буде скорочено використання газових електростанцій. Наразі Берлін дає "зелене світло" вугільній генерації та виділить 15 млрд євро на закупівлю газу з альтернативних джерел, зокрема СПГ із США чи Близького Сходу.
Однак існує проблема: зріджений газ має якимось чином потрапити в мережі. Два заплановані термінали зрідженого газу у Вільгельмсхафені та Брунсбюттелі не будуть готові найближчим часом.
Мінекономіки ФРН вважає інфраструктуру" Північного потоку-2" ідеальною, бо на ділянці газопроводу є повна розподільна мережа з компресорами та лініями, які можуть транспортувати газ безпосередньо до південної Німеччини.
Однак існує низка ризиків, зазначає Spiegel. Технічно такий план здійсненний, але це може призвести до серйозних екологічних проблем, побоюються експерти. "Північний потік-2" проходить територією, природа якої охороняється відповідно до регламенту Natura 2000, який має особливо суворі вимоги. Кожна зміна в газопроводі майже неминуче викликає процедуру затвердження нового плану, включаючи оцінку впливу на навколишнє середовище, заначає видання.
Крім того Німеччина побоюється дій у відповідь з боку рф, зокрема, націоналізації німецьких компаній в Росії, пише видання. Адже "Газпром" розраховує відновити роботу трубопроводу через два чи три роки.
Влада Німеччини розглядає також варіант будівництва паралельного "Північному потоку-2" гагопроводу, зазначають джерела видання.
Нагадаємо: росія завершила будівництво газопроводу "Північний потік-2" минулого року. Проєкт мав пройти процедуру сертифікації, але Німеччина зупинила її після того, як Москва визнала незалежність псевдореспублік "Л/ДНР".
Як повідомляв Reuters, наразі Європа скоротила свою залежність від російського газу приблизно до 20% від загального обсягу поставок після вторгнення в Україну з приблизно 40% раніше, за даними консалтингової компанії ICIS. Але більшість варіантів диверсифікації поставок, таких як морські вантажі скрапленого природного газу, вичерпано.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьПолітика
Також до пакету увійшли артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм.
03.12.2024 - 10:14
Війна
Постраждалих серед населення немає.
02.12.2024 - 11:13