Німеччина не планує використовувати Північний потік-2 попри скорочення транзиту газу
Попри скорочення транзиту російського газу через Україну, Німеччина не планує використовувати новий, але так і не введений в експлуатацію газогін "Північний потік-2".
Про це заявила на брифінгу в середу представниця Мінекономіки ФРН Анніка Айнгорн, повідомляє Укрінформ, інформує Інфокурс.
"Трубопровід "Північний потік - 2" після початку російської загарбницької війни проти України є насправді мертвим", - заявила Айнгорн.
Вона наголосила, що "безпека енергопостачання в Німеччині є наразі гарантованою", міністерство, кризовий штаб "Газ" уважно слідкують за ситуацією та останнім розвитком подій.
Обсяги транзиту, який проходить територією України, знизилися у порівнянні з попереднім днем на 25%, але компенсуються поставками з інших країн, зокрема, з Норвегії та Нідерландів, повідомила Айнгорн. Вона додала, що обсяги постачання газу цими партнерами можуть бути збільшені. До того ж, основним каналом отримання Німеччиною російського газу є зараз трубопровід "Північний потік - 1".
Представниця Мінекономіки поінформувала, що газосховища постійно заповнюються, наразі їх заповнено на 38,6%.
Федеральне агентство з мереж (регулятор) також заявило, що дуже уважно слідкує за можливим впливом на Німеччину та Європу зниження транзиту газу територією України. Зараз енергозабезпечення в ФРН є стабільним, енергобезпека гарантована.
Нагадаємо: 10 травня Оператор ГТС України повідомив, що змушений призупинити транзит газу через ГВС "Сохранівка" через настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють подальше транспортування газу.
У середу, 11 травня, з 11:00 українська газотранспортна система перестала приймати газ на транзит у ГВС "Сохранівка", через яку проходить третина транзиту Україною до ЄС, через дії російських окупантів. ОГТСУ запропонувала перенести з "Сохранівки" на точку "Суджа", яка знаходиться на підконтрольній Україні території, але у "Газпромі" це робити відмовилися.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44