НІБУЛОН будуватиме флот для прикордонників у Франції

Головна > Культура > НІБУЛОН будуватиме флот для прикордонник...
Author

Марія Куренко

08.06.2023, 10:55
Shares

3

Views

476

НІБУЛОН будуватиме флот для прикордонників у Франції

nibulon.com

Буднобудівельно-судноремонтний завод "Нібулон" спільно з французькою компанією ОСЕА будуватиме флот для українських прикордонників у Франції.

Про це повідомила пресслужба компанії Інформує Інфокурс.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням рф на територію України партнерам довелося шукати альтернативне рішення, щоб продовжити виконання міжурядової угоди між Францією та Україною, підписану у 2019 році, зазначили в компанії.

Угода передбачає виготовлення п’яти катерів для потреб Державної прикордонної служби. Початок робіт був запланований на лютий 2022 року.

"Нібулон" і ОСЕА домовилися перенести виробництво у Францію з обов’язковим залученням українських корабелів. На початку червня 23 фахівці, зокрема трубомонтажники, складальники корпусів, механіки, зварювальники, працівники з технічної підтримки, вирушили до Франції, де продовжать виконання міжурядової угоди на потужностях суднобудівної компанії ОСЕА.

Корабелів буде задіяно в будівництві катерів з нуля – від початку складання палуби до пусконалагоджувальних робіт. Отримана експертиза дозволить у майбутньому здійснювати технічне обслуговування флоту в Україні силами українських спеціалістів, йдеться у повідомленні.

Завдяки цьому можна підтримувати судна в належному стані та зменшити сукупну вартість володіння флотом, яка в середньому на 70% складається з витрат на обслуговування, зазначили в "Нібулон".

"Зараз в умовах війни велика частка вітчизняних виробництв вимушена припинити діяльність. Ми вдячні уряду за те, що забезпечує наших суднобудівельників роботою, будує флот та зберігає Україну в статусі морської держави. Досвід, який корабели отримують зараз у процесі виконання цього замовлення, говорить про те, що нас не зламати. Українські суднобудівники можуть будувати флот де завгодно, у будь-якій точці світу. Ми маємо всі необхідні знання, навички і наснагу, щоб виконати завдання держави", - , – зазначає Богдан Музика, директор заводу.

Нагадаємо: Міжурядова угода між Францією та Україною є складовою проєкту посилення системи морської безпеки й охорони України. Вона передбачає кредитування урядом Франції та європейськими банками будівництва французьких катерів на суму 136,5 млн євро. Загалом Державна прикордонна служба мала отримати 20 патрульних кораблів. Перші три з них уже спущено на воду. П’ять запланованих до реалізації українськими фахівцями планують побудувати вже до жовтня 2024 року.

Багатофункціональний катер для потреб ДСНС має всі необхідні засоби для порятунку людей та надання екстреної допомоги на воді, гасіння пожеж, здійснення водолазно-пошукових робіт, очищення вод від забруднень. Судно додатково оснащується обладнанням для здійснення гуманітарного розмінування і транспортування вантажів вагою до 1,5 т. Судно розвиває швидкість до 60 км/год, розраховано на екіпаж у складі з чотирьох осіб і виготовляється повністю з морського алюмінію.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Сили оборони відбили атаки окупантів в районі північно-східніше Григорівки на Донеччині

Ворог намагався відновити втрачене положення в районі Андріївки Донецької області, але успіхів не мав.

22.09.2023 - 08:10

Arrow
Theme

Енергетика

Внаслідок атаки на енергооб’єкти - часткові знеструмлення у п'яти областях

Аварійно-відновлювальні роботи почались одразу після відбою тривоги.

21.09.2023 - 11:22

Arrow

Вас це може зацікавити