НБУ уточнив низку валютних обмежень

Головна > Банки > НБУ уточнив низку валютних обмежень
Author

Марія Куренко

21.02.2024, 11:23
Shares

0

Views

350

Курс валют в Україні на 17.11.2023: скільки коштує долар і євро
Pixabay

Національний банк уточнив низку валютних обмежень, щоб запобігти відпливу капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Уточнено умови купівлі валюти бізнесом

З 21 лютого під час купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах "своп", за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).

З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичним особам потрібно буде надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах «своп» за незавершеними угодами з банками.

Вона надаватиметься додатково, разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках.

Уточнено особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями

Для того, щоб стимулювати повернення в Україну валютної виручки за експорт товарів, НБУ уточнює особливості здійснення валютного нагляду банками. Починаючи з 21 лютого, банки матимуть змогу завершити валютний нагляд за відповідними операціями лише за умови, якщо кошти від нерезидента надійшли в іноземній валюті. Натомість перекази в гривнях не будуть підставою для завершення валютного нагляду банком.

Нагадаємо: У жовтні минулого року Пишний в інтерв’ю Forbes заявив, що компанії-експортери не повернули до України близько 8 млрд доларів валютної виручки, тому НБУ готується вжити "адекватні заходи".

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити