НАТО розмістить у Литві літаки спостереження AWACS, які можуть виявляти ракети за сотні кілометрів 

Головна > Міжнародне > НАТО розмістить у Литві літаки спостереж...
Author

Олександр Талов

28.09.2023, 13:49
Shares

2

Views

584

Літак АВАКС НАТО на кінцевому заході на посадку.  Один літак АВАКС може виявляти літаки та ракети за сотні кілометрів, що робить їх ключовим засобом раннього попередження для НАТО.  Архівне зображення люб’язно надано Силами раннього повітряного попередження та управління НАТО.
.nato.int

НАТО тимчасово розмістить літаки спостереження Повітряної системи попередження й управління (Airborne Warning and Control System - AWACS) в Шяуляї, Литва.

Про це повідомили у пресслужбі НАТО, інформує Інфокурс.

"Агресивна війна Росії проти України посилила нашу увагу до безпекового середовища в регіоні Балтійського моря. Наш АВАКС може виявляти літаки та ракети за сотні кілометрів, що робить їх ключовим засобом раннього попередження для НАТО. Я дякую Литві за розміщення літака. Це важливий внесок у нашу спільну безпеку", — заявив виконуючий обов’язки речника НАТО Ділан Вайт.

Перший з двох літаків прибуде до Литви у четвер, 28 вересня, і виконуватиме місії з моніторингу російської військової активності поблизу кордонів Альянсу. Також прибудуть 150 військовослужбовців.

З лютого 2022 року літаки НАТО AWACS здійснили сотні польотів над Східною Європою для спостереження за російськими військовими літаками.

Нагадаємо: AWACS базуються на літаках "Боїнг-707" і завдяки своїй радіолокаційній структурі здатні знаходити та ідентифікувати інші літаки на відстані понад 400 кілометрів.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

На Покровському напрямку Сили борони зупинили 79 наступальних дій ворога

На Лиманському напрямку ворог атакував 26 разів.

01.04.2025 - 11:00

Arrow
Theme

Міжнародне

В Італії розпочнуть розслідування щодо польотівймовірно російських дронів над дослідницьким центром ЄС

Протягом останнього місяця було зафіксовано 5 випадків, коли дрони, ймовірно, російські, пролітали над центром ЄС Іспрі, на озері Маджоре, у провінц...

31.03.2025 - 14:15

Arrow

Вас це може зацікавити