На тлі зниження вироблення вітрогенерації, ціна газу в Європі злетіла до 1425 доларів за тис. куб. м

Головна > Банки > На тлі зниження вироблення вітрогенераці...
Author

Назар Лазебний

14.12.2021, 11:28
Shares

3

Views

495

На тлі зниження вироблення вітрогенерації, ціна газу в Європі злетіла до 1425 доларів за тис. куб. м

glavcom.ua

Спотова ціна газу в Європі перевищила $1400/тис. куб. м. Це максимальний показник від початку жовтня, коли ціна злітала майже до немислимих $2000 за тисячу кубів.

Про це повідомляє Інфокурс з посиланням на Інтерфакс-Україна

Вравівторка ціна найближчого (січневого) ф'ючерса на TTF на біржі ICE Futures досягла EUR122,24 за МВт-год, тобто $1425 за тисячу кубометрів.

У листопаді контракт "на день наперед" торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні - $1153 за тисячу кубометрів. Від початку року середнє значення контракту сягнуло $515.

У понеділок ціни підскочили у зв'язку з коментарями нового глави німецького МЗС Анналени Бербок щодо газопроводу "Північний потік-2" (при тому, що вона не сказала нічого нового й просто повторила те, що до неї говорили компетентні регулятори).

Глобальна спіраль зростання цін отримала підтримку з боку газових індексів в Азії - за європейським виріс і ф'ючерс на азійський СПГ-індекс Platts JKM - січневий контракт додав $18 і сягнув $1276 за тисячу кубів.

Серйозно впала цього тижня генерація з відновлюваних джерел. У понеділок внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії Європі становив лише 10,1% за середнього значення 15,6% минулого тижня (6-12 грудня), свідчать дані асоціації WindEurope.

Поточний рівень запасів газу в підземних сховищах Європи досяг уже позначки 62,41% від їхньої максимальної місткості (дані на ранок понеділка) - це на 16,8 процентного пункту нижче за середнє значення за останні п'ять років, свідчать дані Gas Infrastructure Europe.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити