МЗС розяснило, що призупинення консульських послуг чоловікам за кордоном не порушує права людини

Головна > Закон > МЗС розяснило, що призупинення консульсь...
Author

Марія Куренко

30.04.2024, 17:10
Shares

2

Views

494

Нові посольства, експорт зерна, міжнародна ізоляція Росії: МЗС підбило  підсумки роботи за рік
Укрінформ

Про жодне порушення прав людини при тимчасовому призупиненні прийому нових заяв щодо надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном не може йтися.

Про це йдеться у повідомленніМіністерства закордонних справ.

В МЗС наголосили, що тимчасово призупиняють прийом від цієї категорії громадян нових заяв на обмежений період часу, а не позбавляє їх доступу до консульських послуг. Під час технічної паузи в прийомі нових заяв державні установи доопрацьовують механізми військово-облікової роботи для врахування норм нового закону.

Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків призовного віку за кордоном наразі визначається з-поміж доступних варіантів й узгоджується причетними державними органами. Щойно ця міжвідомча робота буде завершена, дипломатичні установи та МЗС оприлюднять додаткові докладні роз'яснення.

Відомство підкреслює, що після набуття чинності новими механізмами кожен чоловік призовного віку, який тимчасово перебуває за кордоном, матиме можливість уточнити свої облікові дані, зокрема дистанційно через електронний кабінет.

"У разі, якщо чоловік уточнив свої дані та має правові підстави на отримання, відповідно до вимог законодавства, консульських послуг, він матиме таку можливість. Це рівні умови та ставлення держави до чоловіків в Україні та за кордоном", – підкреслено у повідомленні.

Міністерство запевняє, що про жодне порушення прав людини в цьому випадку не може йтися, адже кожна держава оновлює та уточнює своє законодавство, що іноді потребує внесення змін до порядку функціонування закордонних дипломатичних установ і надання консульських послуг.

МЗС також пояснює, що технічна пауза в прийомі нових заяв від чоловіків призовного віку зумовлена необхідністю підготовки до вступу в дію нових правил надання консульських послуг для цієї категорії громадян у зв’язку з набуттям чинності новим законом про мобілізацію. За даними відомства, цей крок був вимушеним, оскільки строк їхнього розгляду може перевищувати термін вступу в дію нового законодавства. Мета — забезпечити ефективне та організоване надання послуг усім категоріям громадян в умовах змін в законодавчій базі.

Термін призупинення прийому нових заяв продиктований часом, який необхідний для внесення технічних змін до алгоритмів роботи інформаційно-комунікаційних систем, які використовують для виконання відповідних консульських функцій, а також актуалізації підзаконних нормативних актів після ухвалення нового закону, розʼяснює міністерство.

Всі заяви на отримання консульських послуг, подані до 23 квітня 2024 року в закордонних дипломатичних установах, розглядаються та опрацьовуються консульськими установами в повному обсязі, у тому числі подані до цієї дати заяви на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

МЗС відзначає, що після 23 квітня закордонні дипломатичні установи України фіксують зменшення кількості нових заяв на рівні від 20% до 25%, що свідчить про те, що йдеться лише про тимчасову технічну паузу для певної категорії громадян України, а не всіх чоловіків чи всіх українців.

Нагадаємо: 23 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив повідомлення про призупинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном. На думку глави МЗС, це питання стосується справедливості щодо чоловіків за кордоном та всередині України, а також між державою та її громадянами

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ обстріляли склад із зерном на Херсонщині

Протягом двох минулих тижнів російські військові спалили щонайменше 75 гектарів пшениці на деокупованій території області.

11.07.2024 - 17:31

Arrow
Theme

Війна

Сили оборони вночі знищили 6 ударних БпЛА над Україною

Ворожі ударні БпЛА були збиті у Миколаївській, Хмельницькій, Львівській та Івано-Франківській областях.

11.07.2024 - 08:21

Arrow

Вас це може зацікавити