МВФ виділив Україні новий транш на 886 млн доларів у рамках EFF

Головна > Спорт > МВФ виділив Україні новий транш на 886 м...
Author

Ольга Фединчік

30.06.2023, 10:56
Shares

2

Views

250

МВФ виділив Україні новий транш на 886 млн доларів у рамках EFF

Національний банк України

Виконавча рада МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування (EFF) для України.

Як повідомили у пресслужбі фону, це дозволяє отримати черговий транш на 886 млн доларів, інформує Інфокурс.

Зазначаєтьс, що новий транш спрямують на підтримку державного бюджету.

У МВФ відзначили, що органи влади значно просунулися у виконанні своїх зобов’язань у рамках EFF за складних умов і "залишаються дуже відданими програмі".

"Ще один сигнал від західних партнерів, що нас підтримують, особливо тоді, коли ми сумлінно виконуємо свої обіцянки. Це й називається партнерство!, – прокоментував рішення Фонду заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.

Водночас у Фонді зазначили, що для збереження макроекономічної стабільності, посилення інституційних реформ і підтримки зусиль у відбудові, одночасно сприяючи шляху України до вступу в ЄС, необхідна тривала сильна відповідальність і імпульс реформ.

Наступний перегляд програми EFF очікується наприкінці осені.

Нагадаємо: 31 березня рада виконавчих директорів МВФ затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) обсягом 15,6 млрд доларів. Програма входить до загального пакета підтримки України міжнародними партнерами на суму 115 млрд доларів. Ключова мета програми – підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності в умовах надзвичайно високого рівня невизначеності, відновлення боргової стійкості в перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями. Програма спрямована на просування реформ і зміцнення інституцій для стимулювання сталого довгострокового економічного зростання на тлі післявоєнної відбудови та набуття Україною членства в ЄС.

За повідомленням голови Національного банку України Андрія Пишного на початку квітня МВФ у межах нової програми розширеного фінансування надав Україні перший транш у розмірі 2 млрд спеціальних прав запозичень, що дорівнює близько 2,7 млрд доларів.

Наступні транші виплачуватимуться за результатами щоквартальних переглядів програми. Загалом цього року Україна має змогу отримати від МВФ три транші на 4,5 млрд. доларів.

23 травня місія МВФ розпочала роботу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Вночі знищено 15 БПЛА ворога, 14 з них на Миколаївщині та Одещині

Усього зафіксовано пуски 18 ударних БпЛА "Shahed-136/131". Основні напрямки удару – Хмельниччина та Одещина.

07.12.2023 - 09:09

Arrow
Theme

Міжнародне

Непал вимагає у Росії не вербувати його громадян до своєї армії 

Непальські солдати, служать британській та індійській арміям після здобуття Індією незалежності у 1947 році відповідно до угоди між трьома країнами. Н...

06.12.2023 - 12:16

Arrow

Вас це може зацікавити