Модульні вимикачі навантаження – призначення та принцип роботи

Головна > Бізнес > Модульні вимикачі навантаження – признач...
Author

Назар Лазебний

07.03.2024, 12:53
Shares

1

Views

704

Синергія: електричні монтажні вироби в сучасних інтер'єрах

Вимикачі навантаження – це важливі модульні електротехнічні пристрої, які забезпечують безпечне та ефективне відключення електричних навантажень в електроустановках ручним засобом, на відміну від автоматичних вимикачів.

Вимикач навантаження модульний є невід'ємною частиною електричної системи сучасних будівель та споживчих пристроїв, де потрібно забезпечити підвищений контроль та захист від перевантажень та коротких замикань. Ознайомитися з моделями вимикачів зручно та вигідно на сайті компанії EServer – одного з провідних постачальників в Україні обладнання для електроустановок і мереж передачі даних. А якщо ви бажаєте розібратися, що таке вимикач навантаження, до вашої уваги пропонується ця стаття.

Що собою представляє і як працює вимикач навантаження

Основне призначення вимикачів навантаження – забезпечення безпеки електричних систем та пристроїв, а також захист від перевантажень і коротких замикань. Модульні вимикачі навантаження встановлюються в електричних панелях (електрощитках) або розподільчих коробках і використовуються для безпечних відключень при електричних навантаженнях в електроустановках.

Вони дозволяють за допомогою спеціальної рукоятки оперативно вимикати живлення для проведення ремонтних робіт або у випадку аварійних ситуацій для запобігання пошкодження обладнання або виникнення пожежі.

Модульний вимикач навантаження працює по принципу відключення електричного кола в разі виявлення перевищення заданого струму або при виникненні короткого замикання.

В його конструкцію вбудовані спеціальні механізми (рухомий і нерухомий контакти, ролик, натискний кулачок, вал і дугогасильна камера), які дозволяють безпечно і ефективно вимикати живлення в разі виникнення такої потреби. Також в них зазвичай вбудовані запобіжники, які спрацьовують при проходженні надструму. При цьому технології роботи можуть варіюватися в залежності від моделі вимикача та виробника.

Де застосовуються вимикачі навантаження

Модульні вимикачі навантаження широко використовуються в різних сферах, серед яких виділяються наступні:

 • промислові установки – для керування електричним обладнанням та машинами на виробничих об’єктах;
 • будівельний сектор – встановлюються в будівлях для керування освітленням, вентиляцією, системами опалення та кондиціонування;
 • установи, організації – використовуються для управління електричним обладнанням в офісах, магазинах та інших комерційних та громадських приміщеннях;
 • житловий сектор – застосовуються для керування електроприладами та освітленням у житлових будинках та квартирах.

Загалом, скрізь, де потрібно забезпечити безпеку та ефективне керування електричними навантаженнями, вимикачі навантаження є невід'ємною частиною електричної системи. Вони дозволяють швидко та своєчасно припиняти подачу струму, коли того вимагають ремонтні або аварійні умови, що робить їх незамінними елементами електроінсталяцій.

Основні параметри модульних вимикачів навантаження

Модульні високовольтні вимикачі навантаження зазвичай призначені для роботи з мережами перемінного струму (230/400 В з частотою 50 Гц), де забезпечують ефективний захист та керування навантаженням.

При виборі вимикачів важливо враховувати ряд ключових параметрів, у числі яких такі:

 1. Кількість полюсів – визначається числом контактних груп у вимикачі. Зазвичай використовуються вимикачі з 1 до 4 полюсами в залежності від конкретних потреб електричної системи.
 2. Номінальний струм – максимальний показник струму, який може проходити через вимикач без спричинення пошкоджень або перегріву. Зазвичай номінальний струм коливається від 20 до 125 Ампер.
 3. Тип вимикача – може бути однополюсним, двополюсним, трьохполюсним або чотирьохполюсним, в залежності від конкретних характеристик електричної мережі.
 4. Тип вимикання – розрізняються за такими типами, як вирівнююче (B), кінцеве (C), диференційне (D) та комбіноване (K), що вказує на час вимикання відносно величини струму.
 5. Максимальна відключаюча здатність – вказує на найбільший струм, який вимикач може відключити без пошкодження. Зазвичай вимірюється в кілька десятків кіловольт-ампер (кВА).
 6. Клас захисту – показує рівень захисту корпусу від вологи, пилу та попадання всередину частинок за стандартом ІР. Наприклад, розповсюджений серед моделей рівень IP20 захищає від твердих предметів діаметром більше 12.5 мм, але не має водозахисту.
 7. Вид управління – найчастіше може бути механічним або електромагнітним, залежно від потреб користувача та особливостей електросистеми.

Обираючи модульний вимикач навантаження, важливо враховувати всі вищезазначені параметри, щоб забезпечити безпеку, надійність та ефективність роботи вашої електричної системи.

Завітайте до каталогу інтернет-магазину EServer, де представлені високоякісні моделі вимикачів за вигідною вартістю. Запропоновані моделі випускаються авторитетними виробниками (IEK, E.NEXT, АСКО-УКРЕМ та ін.) та відповідають всім притаманним технічним стандартам. Замовлення у ЕСервер оперативно доставляються по країні поштовими службами або доступні до самовивезення у точках продажу в Києві та Дніпрі.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ у передмісті Херсона атакували дроном ремонтну бригаду, є поранений

Сьогодні вранці окупанти обстріляли центральну частину м.Херсон.

16.07.2024 - 10:54

Arrow
Theme

Війна

Російські дрони поцілили по дорогам у Золочеві та Куп’янську 

У селі Богуславка Борівської громади внаслідок обстрілу КАБ горіли 3 господарські споруди. Постраждав 21-річний чоловік.

15.07.2024 - 09:50

Arrow

Вас це може зацікавити