Міноборони планує повністю перевести ЗСУ на забезпечення продукцією українського виробництва
Міністерство оборони працює над тим, щоб бронежилети, каски, тактичне спорядження, одяг та їжа для ЗСУ були українського виробництва.
Про це йшлося на зустрічі керівництва Міноборони із представниками бізнесу – постачальниками продукції, повідомила пресслужба міністерства, інформує Інфокурс.
"Міноборони працює над тим, щоб 100% забезпечення ЗСУ було українського виробництва, водночас, головний критерій – це якість та конкурентна ціна", - зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
В повідомленні наголошується, що підприємці висловили готовність повністю забезпечувати тилові потреби ЗСУ якісними товарами.
Зокрема, на зустрічі обговорили, як зробити співпрацю бізнесу з державою передбачуваною, щоб бізнес міг планувати витрати під замовлення Міноборони, зазначається у повідомленні.
У Міноборони зазначили, що у 2024 році забезпеченням ЗСУ одягом, їжею, паливно-мастильними матеріалами, бронежилетами, касками та тактичним спорядженням буде займатися "Агенція закупівель у сфері оборони" – новостворене підприємство Міноборони.
Наразі "Агенція закупівель у сфері оборони" готується до перших закупівель за напрямом харчування.
Нагадаємо: Раніше ДАСУ вимагала повернути 2,5 млрд грн, стверджуючи, що в калькуляції постачальників Міноборони має бути відсутній прибуток як такий. Абсурдні висновки Держаудитслужби створили величезні проблеми і українській армії, і українському бізнесу, заявляв у липні тодішній міністр оборони Олексій Резніков.
Міноборони подало позов до суду, щоб оскаржити висновки ДАСУ. Як пояснила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова, навіть офіційні розʼяснення Мінекономіки, що постачальники МО діяли в правовому полі і прибуток законний, ситуації не поліпшили.
1 листопада Міноборони повідомило, що підготувало проєкт постанови Кабміну, яким підтверджує право українських виробників на прибуток у ціні на продукцію військового призначення за весь період дії воєнного стану.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44