Міністерство оборони США розслідує витік таємних документів щодо підготовки контрнаступу ЗСУ
Пентагон розслідує витік секретних документів у соцмережі, які стосуються планів США й НАТО щодо запланованого контрнаступу ЗСУ.
Про це пише The New York Times з посиланням на посадовців адміністрації президента Джо Байдена, інформує Інфокурс.
Видання повідомляє що у соцмережах, зокрема у Твіттері й Телеграмі, нещодавно були розміщені фото схем очікуваного постачання зброї, чисельності військ та інших планів.
Американці нібито працювали над тим, аби видалити ці документи, але станом на вечір четверга їм це не вдалося.
"Ми знаємо про інформацію в соціальних мережах, і міністерство (оборони) вивчає це питання", - заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
Зазначається, що документи не містять конкретних бойових планів, наприклад, як, коли й де Україна розпочне наступ, а відображають лише потреби ЗСУ станом на 1 березня, зокрема у документах є відомості про кількісний рівень використання боєприпасів для HIMARS.
Військові аналітики заявили, що документи, схоже, були змінені в деяких частинах порівняно з їх початковим форматом, завищуючи американські оцінки загиблих українських військових і занижуючи оцінки вбитих російських військових.
Наприклад, на одному зі слайдів говориться, що було вбито від 16 000 до 17 500 російських солдатів, тоді як в Україні загинуло 71 500 військових. Пентагон та інші аналітики підрахували, що Росія зазнала набагато більше втрат, близько 200 000 убитих і поранених, тоді як в Україні понад 100 000 вбитих і поранених.
Інший документ містить колонки з переліком підрозділів українських військ, обладнання та навчання з розкладом на січень-квітень. У документі міститься стислий перелік 12 бойових бригад, які збираються, дев’ять із них, очевидно, навчаються та постачаються Сполученими Штатами та іншими союзниками по НАТО. З цих дев’яти бригад, згідно з документами, шість будуть готові до 31 березня, а решта – до 30 квітня. За словами аналітиків, українська бригада налічує від 4000 до 5000 солдатів.
У документі зазначено, що терміни доправлення обладнання вплинуть на підготовку та готовність, щоб дотриматись графіку. Загальна кількість техніки для дев'яти бригад, як сказано в документі, становить понад 250 танків і понад 350 одиниць механізованої техніки.
У документі зазначається, що затримка з поставкою військової техніки вплине на підготовку й готовність до виконання завдань у встановлені терміни.
"Незалежно від того, чи є ці документи автентичними чи ні, люди повинні бути обережними з усім, що опубліковано російськими джерелами", — сказав Майкл Кофман, директор російських досліджень CNA, дослідницького інституту в Арлінгтоні, штат Вірджинія.
Цей витік є першим проривом російської розвідки, який був оприлюднений з початку війни.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44