Мінцифри анонсувало легалізацію розрахунків криптовалютою
Україна готується узаконити криптоактиви і віртуальну гривню. Відповідний законопроєкт вже готується у парламенті до другого читання.
Про це заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков заявив в інтерв'ю "Мінфіну".
"Власники криптовалют отримають низку переваг. Завдяки тому, що з’явиться законодавче регулювання цієї сфери, вони, як мінімум, зможуть захистити свої статки у віртуальних активах, якщо щось трапиться", - розповів він.
"У нашому законопроєкті чітко прописано, що криптовалюта не є засобом платежу, проте допустимі операції еквайрингу. Сьогодні законодавство в Україні так само не дозволяє розраховуватися доларами, але доларової карткою можна спокійно оплачувати покупки. При оплаті відбувається миттєва конвертація валют. Законопроєкт "Про віртуальні активи "передбачає, що компанії зможуть надавати послуги для таких конвертацій. Тому в Україні цілком легально можна буде розраховуватися криптовалютою, але через посередника", - додав Борняков.
За його словами, зі збільшенням кількості людей, які розраховуються криптовалютою, збільшенням обсягу операцій, буде знижуватися вартість транзакцій.
Новий закон дозволить зробити ВА цілком легальним та звичним явищем для влади та суспільства.
Щодо гарантій ВА для українських покупців Борніков скзав, що гарантії підвищаться завдяки тому, що певні криптобіржі отримуватимуть дозвіл на роботу саме в Україні, відповідно їх будуть перевіряти і слідкувати за тим, щоб вони працювали добросовісно.
За словами заступника міністра, якщо виникнуть певні проблеми в роботі біржі, яка має дозвіл на роботу в Україні, клієнти зможуть звернутися до українського регулятора, хоча у законопроєкті прямо ця процедура не прописана, але вона має бути більш детально врегульована на рівні підзаконних актів.
Раніше НБУ визначив три можливі варіанти використання е-гривні. Найперспективнішим Нацбанк вважає її використання для роздрібних безготівкових платежів.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44