Методи боротьби з наркозалежністю
Наркоманія — проблема суспільства, особливо страждає молодь. Можна навіть сказати, що це сучасна епідемія. Сьогодні з’явилося надзвичайно багато реабілітаційних центрів, котрі допомагають впоратися з проблемою. Методики та підходи, звісно, різні, але в сучасних клініках відходять від практик примусового лікування.
Короткострокові підходи
Трапляється, що родичі чи сам наркозалежний вирішують іти найлегшим шляхом і використовують короткострокові методики. Вони, на жаль, дають нетривалий ефект, і хворий швидко повертається до свого способу життя. Хоча вони можуть стати перехідним етапом до цілковитого видужання, але необхідне використання довготривалих реабілітаційних методик. Так, до швидких, але з не досить тривалим ефектом відносять:
- кодування. Використовується психотерапевтичний метод, при якому виробляється умовний рефлекс стосовно заборони споживання наркотиків. Тривалість та взагалі можливість впливу відрізняються. Дуже залежить, чи піддається людина подібному навіюванню;
- гіпноз. Використання цієї методики дає можливість коригувати поведінку. А саме усувається бажання споживати наркотичні речовини. Також зміцнюється сила волі, створюються установки вести здоровий спосіб життя;
- детоксикація. При швидкій процедурі людині вводять антагоністи опіатів, які витісняють морфіни. Тривалість — до 12 годин. При класичній детоксикації використовуються седативні, знеболювальні, снодійні. Тривалість — 2 тижні.
Застосовується голкотерапія. Цей східний метод не вельми розповсюджений в Україні, тому йому не дуже довіряють. Суть голкотерапії — у впливі на енергетичні точки, котрі відповідають за формування звикання. Незалежно від використовуваного методу, тривалість дії не перевищує 1–2 років.
Довготривалі методи
Такі методики використовує безліч сучасних клінік, в тому числі «Моноліт» https://narkotiknet.com/uk/likuvannya-narkomaniyi/. Найкращий результат дає міннесотська модель, або вона називається «12 кроків». Суть її в тому, що пацієнту допомагають зрозуміти: хімічна залежність — це захворювання, котре цілком можливо подолати. Але для цього потрібна внутрішня мотивація, визнання власної проблеми та прийняття того, що з нею потрібно боротися. Тут активно використовуються психологічні прийоми, залучаються рідні та близькі. Також в програмі передбачена допомога родичам. З ними тісно співпрацює психолог.
Інші методики також спрямовані на поведінкову терапію, відродження особистості залежного, навчання здоровому способу життя, позитивному мисленню.
Всі довготривалі методики системні, вони передбачають всебічне пропрацювання проблеми, адже в іншому разі впоратися з залежністю та утримати результат надовго неможливо. Все більше центрів переходять саме на комплексну реабілітацію без примусового утримання. І це дійсно дає результати, котрих прагнуть досягти родичі та сам залежний. Він починає життя з нової сторінки та хоче допомогти іншим у цьому.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
під ворожими ударами перебували Чернігівський, Прилуцький та Ніжинський райони.
13.12.2024 - 10:17
Економіка
10-річна угода, яка оцінюється в 13 млрд доларів на рік за поточними цінами, становить 0,5% світового постачання нафти.
12.12.2024 - 14:35