Метінвест звільнив більше десятка російських менеджерів

Головна > Закон > Метінвест звільнив більше десятка російс...
Author

Назар Лазебний

14.06.2022, 16:35
Shares

1

Views

1 154

Метінвест звільнив більше десятка російських менеджерів

Співвласники групи "Метінвест" Вадим Новінський та Рінат Ахметов

Пресцентр "Метінвест"

На початку березня російські топменеджери гірничо‑металургійного холдингу "Метінвест" отримали листи із пропозицією розірвати контракти.

Про це пише Forbes-Україна з посиланням на двох топменеджерів компанії, які надали інформацію на умовах анонімності, інформує Інфокурс.

Як повідомляє видання, цю інформацію підтвердив також топменеджер компанії-конкурента. Компанію вже залишили десяток управлінців з російськими паспортами.

За повідомленням Forbes-Україна, у самій компанії "Метінвест", яка належить Рінату Ахметову і Вадиму Новиньському, запит видання залишили без коментаря.

Наразі невідомо, скільки росіян залишаються на своїх посадах – компанія прибрала з сайту інформацію про управлінський склад. Дані, що збереглися в кеші, свідчать, що до 24 лютого росіяни обіймали майже третину посад у раді директорів "Метінвесту".

З 11 директорів компанії російське громадянство мали:

  • директор з логістики та закупівель Олексій Громаков (раніше працював у російських компаніях "Вимпелком", "Аерофлот" і "Сібур") У "Метінвесті" з квітня 2018 року;
  • директор зі сталого розвитку та взаємодії з колективом Олексій Комлик ("Система" та "Уралкалій") У "Метінвесті" з 2013-го;
  • директорка з економіки та розвитку бізнес-системи Ольга Овчинникова ("Северсталь-ресурс" та "Альянстрансойл") У "Метінвесті" з 2010-го;
  • операційний директор Олександр Погожев (американська Severstal International та російська "Северсталь") "Метінвесті" з 2010-го.

Металургійний холдинг уже розпрощався з більш ніж десятком російських менеджерів (точна кількість невідома і може бути значно більшою), що працювали на нижчих управлінських рівнях, таких як директори департаментів. Під час звільнення, залежно від стажу в "Метінвесті", вони отримали від трьох до шести щомісячних зарплат. Умови розриву контракту з управлінцями вищої ланки обговорювались індивідуально.

Російським співробітникам запропонували два варіанти розриву: звільнитися за згодою сторін або, якщо є законні підстави (кількість років проживання, посвідки тощо), претендувати на українське громадянство.

"При цьому збереження робочого місця та зарплати на період отримання паспорта не гарантувалось", – говорить співрозмовник Forbes у "Метінвесті", який прийняв рішення залишити компанію.

За даними видання, компанію вже покинули Олексій Громаков та Олександр Погожев. Кілька топменеджерів, які давно мешкають в Україні, розпочали процедуру отримання українського громадянства.

Нагадаємо: У розпал війни з Росією наявність у менеджменті громадян країни-агресора супроводжуються репутаційними ризиками, навіть якщо ці менеджери мають проукраїнські погляди та багато років живуть в Україні.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити