Медведчуку оголосили ще одну підозру у державній зраді та сприянні тероризму
Народному депутату Віктору Медведчуку (ОПЗЖ) оголосили нову підозру за статтями про державну зраду та сприяння тероризму.
Як повідомляє Служба безпеки України, мова йде про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова на спільному брифінгу з очільником СБУ Іваном Бакановим заявила, що українська держава відправляла "валізи готівки" керівникам терористичних організацій. За її словами, це відбувалося у проміжок часу "між Іловайськом та Дебальцевом".
"У чому суть справи? Мені здається, що суть справи не в самій схемі та зривах контрактів щодо постачання вугілля. І навіть не в тій підозрі, яку сьогодні отримав народний депутат пан Медведчук. Насправді мова йде про безмежний цинізм щодо продажу державних інтересів та фінансування терористів", – зазначив Іван Баканов.
Оскільки після захоплення Росією частин Донецької і Луганської областей Україна опинилася на межі енергокризи, було вирішено купувати вугілля на світовому ринку, зокрема в Південній Африканській Республіці. Однак Росія, щоб не допустити посилення енергонезалежності України, за даними правоохоронців, вирішила зірвати цей план.
За посередництва Медведчука нібито відбулася змова з українськими високопосадовцями, які, використовуючи повноваження НБУ і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Зрештою ці контракти були зірвані, що призвело до віялових відключень електроенергії.
Згодом за сприяння Медведчука з метою повернення України до орбіти впливу Росії було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України.
За посередництва наближеної до Медведчука особи – бізнесмена С. Кузяри – на окупованій території було обрано два фактично не діючі вугільні підприємства – ДП "Шахта ім. І. Кисельова" та ДП "Луганськвугілля". Їхніми керівниками призначили представників терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”, їм відкрили банківські рахунки та уклали з ними договори на постачання вугілля.
Таким чином "вугільні” питання узгоджувалися з ватажками бойовиків. За час функціонування цієї схеми, за даними правоохоронців, проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн. гривень.
“Це питання державної зради. І того, як окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами «схеми». Моє чітке переконання – ці люди мають понести заслужене і законне покарання за ту шкоду, яку вони завдали державі. Тому що їхні дії – це підрив енергетичної незалежності України”, – заявив Іван Баканов.
Правоохоронці навели також аудіо розмов. Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук. Він спілкувався щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади. Під час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадовців України.
У розмовах як учасники фігурують люди, ідентифіковані як російський віцепрем'єр Дмитро Козак, посол Росії Зурабов і помічник Путіна Сурков.
Баканов наголосив, що слідство триває, опрацьовується питання оголошення підозри іншим особам. СБУ продовжує дане розслідування у співпраці з Офісом Генпрокурора і ДБР.
Прокуратура проситиме суд обрати нардепу від ОПЗЖ Віктору Медведчуку запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави у 1 мільярд гривень, повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова під час спільної пресконференції у п’ятницю з головою Служби безпеки Іваном Бакановим.
"Ми проситимемо обрати запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави в розмірі 1 мільярд гривень", - сказала генпрокурор.
Нагадаємо: Медведчук і Козак підозрюються у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму (ч.1 ст.111, ч.3 ст.15 і ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України).
За версією слідства, фігуранти у 2015 році вступили у попередню змову з високопосадовцем уряду Росії – для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря (у морській економічній зоні України, яка тимчасово окупована РФ). А саме, розпочали процес незаконної перереєстрації ділянки надр "Глибока", яка розташована в морській економічній зоні України, яка тимчасово окупована РФ, політики долучаються до розробки родовища на окупованій території та фактично допомагають державі-агресору.
Другий і третій епізоди – сприяння створенню російської агентурної мережі та передача спецслужбі РФ секретної інформації про прихований підрозділ ЗСУ. Слідство вважає, що Медведчук "злив" дані про особовий склад і підготовку прихованого підрозділу ЗСУ Козаку, який перебував у Росії. Ймовірно, це було зроблено з метою передачі даних російським спецслужбам.
Нині Медведчук перебуває під домашнім арештом.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44