Маємо допомагати Україні до звільнення всіх її територій Джонсон

Головна > Енергетика > Маємо допомагати Україні до звільнення в...
Author

Олександр Талов

23.08.2022, 16:59
Shares

1

Views

539

Маємо допомагати Україні до звільнення всіх її територій Джонсон

 EPA/Vostock-photo

Міжнародна спільнота має продовжувати надавати Україні всю необхідну допомогу, включно з військовою, допоки росія не припинить війну і не забереться з усієї без винятку української території.

Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час свого виступу на Другому саміті Кримської платформи, пише Укрінформ, інформу Інфокурс.

"Ми ніколи не визнаємо російську анексію Криму чи будь-якої іншої частини української території. Перед загрозою путінського нападу ми маємо і надалі надавати українським друзям усю необхідну військову підтримку, гуманітарну, економічну та дипломатичну допомогу, допоки росія не припинить цю жахливу війну і не забере свої сили з усієї без винятку території України", - заявив він.

Також Джонсон зазначив, що незаконна анексія Криму росією у 2014 році була попереднім етапом нинішньої повномасштабної війни. Однак тоді міжнародна спільнота "не мала сміливості та рішучості це визнати". Водночас, вона виступила єдиним фронтом після того, як рф здійснила повномасштабне вторгнення 24 лютого.

"Але вперше ця трагедія сталася саме вісім років тому, коли російські сили почали захоплювати Крим та брати під контроль півострів… Тоді путін силоміць почав захоплювати територію європейської країни. І це вперше після Другої світової, коли відбулася силова зміна кордонів", - заявив британський прем’єр.

За його словами, путін перетворив захоплений Крим на військову базу і використав його як один із плацдармів для атаки на всю Україну 24 лютого.

"І ми бачимо, що путін націлений на нові частини України, він хоче всю Україну. Він хоче з неї зробити те ж саме, що зробив з Кримом. Він готує нові анексії, більше фейкових референдумів", - додав Джонсон.

З огляду на вищесказане глава британського уряду наголосив, що "ми не можемо більше дозволити, щоб силою зброї змінювалися кордони" і що міжнародна спільнота має тут діяти спільно та рішуче.

Нагадаємо: 23 серпня у Києві розпочав роботу другий саміт Міжнародної Кримської платформи.

Участь у другому саміті Кримської платформи беруть 60 країн і міжнародних організацій, серед них близько 40 - на рівні президентів та прем’єр-міністрів.

З міркувань безпеки через постійні обстріли українських міст армією рф саміт проходить в онлайн-форматі, але деякі представники міжнародної спільноти приїхали в Україну.

Цьогоріч географія Кримської платформи розширилася за рахунок країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики.

Президент Польщі Анджей Дуда прибув до Києва, де планує зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити