МАГАТЕ ухвалило резолюцію з вимогою повернути Запорізьку АЕС під контроль України 

Головна > Енергетика > МАГАТЕ ухвалило резолюцію з вимогою пове...
Author

Назар Лазебний

29.09.2023, 11:16
Shares

1

Views

491

Генеральна конференція МАГАТЕ схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької АЕС під повний контроль України.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України інформує Інфокурс.

Резолюція ядерної безпеки в Україні була висунута Канадою, Фінляндією та Коста-Рікою. Під час 67-ї сесії генеральної конференції МАГАТЕ вимогу підтримали 69 країн.

Серед іншого, резолюція закликає російську федерацію до негайного виведення всього військового та іншого неуповноваженого персоналу із ЗАЕС та повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до існуючої ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ), забезпечення безпечного та захищеного функціонування станції, для того щоб Агентство здійснювало ефективне та дієве впровадження гарантій безпеки відповідно до Угоди України про всеосяжні гарантії та Додаткового протоколу.

Документ містить вимогу надати можливість МАГАТЕ забезпечувати безпечне та захищене функціонування станції, а також - здійснювати ефективне та дієве впровадження гарантій безпеки.

"Ми вдячні нашим партнерам, кожній країні за голос на підтримку дотримання гарантій забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Ухвалення України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також ухвалення резолюції, що закликає до повернення нашої ЗАЕС під контроль України, - доказ того, що цивілізований світ з нами", - наголосив за підсумками голосування міністр енергетики України Герман Галущенко.

Нагадуємо: Запорізька атомна станція, найбільша АЕС у Європі, перебуває в окупації з початку березня 2022 року.

У вересні 2023 року МАГАТЕ підтвердило мінування Запорізької АЕС окупантами. Також, підкреслюючи потенційну загрозу ядерній безпеці під час конфлікту в Україні, експерти МАГАТЕ продовжують чути численні вибухи на деякій відстані від ЗАЕС.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Закон

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію

Законодавчу ініціативу підтримали 283 народні депутати.

11.04.2024 - 10:56

Arrow

Вас це може зацікавити