Лідери Франції та Китаю оприлюднили спільну декларацію за результатами візиту Макрона до Пекіна

Головна > Банки > Лідери Франції та Китаю оприлюднили спіл...
Author

Олександр Талов

07.04.2023, 18:30
Shares

3

Views

1 130

Лідери Франції та Китаю оприлюднили спільну декларацію за результатами візиту Макрона до Пекіна

Емманюель Макрон і Сі Цзіньпін

EPA

Президент Франції Еммануель Макрон і глава Китаю Сі Цзіньпін оприлюднили спільну декларацію за підсумками візиту Макрона 5-7 квітня до Пекіна.

Декларація оприлюднена на сайті Єлисейського палацу, інформує Інфокурс.

Сторони домовилися:

  • укріплювати політичний діалог та сприяти взаємній політичній довірі;
  • зміцнювати глобальну безпеку та стабільність;
  • сприяти економічному обміну;
  • відновити людський та культурний обмін.

Серед іншого обидві держави проводитимуть щорічні зустрічі президентів.

Обидві сторони підтримують усі зусилля щодо відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй.

Франція та Китай, як постійні члени Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, працюють разом, щоб знайти конструктивні рішення на основі міжнародного права щодо викликів і загроз міжнародній безпеці та стабільності. Вони вважають, що розбіжності та суперечки між державами мають вирішуватися мирним шляхом шляхом діалогу та консультацій. Вони прагнуть зміцнити багатосторонню міжнародну систему під егідою ООН у багатополярному світі.

Франція та Китай підтвердили свою підтримку Спільної заяви глав держав та урядів Китаю, Франції, Росії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів (P5) від 3 січня 2022 року про запобігання ядерній війні та перегонам озброєнь.

Також Макрон і Цзіньпін виступили проти збройних нападів на атомні електростанції та інші ядерні об'єкти, підтримують Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у його зусиллях щодо сприяння ядерній безпеці та захисту мирних ядерних установок.

"Франція та Китай підтверджують свою прихильність до збалансованого сприяння трьом стовпам Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), а сам: ядерного роззброєння, ядерного нерозповсюдження та мирного використання ядерної енергії, а також постійно зміцнювати універсальність, авторитет та ефективність ДНЯЗ", - йдеться у тексті декларації.

Обидві держави сприятимуть політичному та дипломатичному врегулюванню іранської ядерної проблеми.

Щодо бізнесу, то Китай і Франція зобов'язуються надавати справедливі та недискримінаційні умови конкуренції компаніям, особливо в галузі косметики, сільськогосподарської та агропродовольчої продукції, управління повітряним рухом, фінансів (банки, страхування, управління активами), охорони здоров'я (медичне обладнання, вакцини) і навіть енергетика, інвестиції та сталий розвиток. Також сторони хочуть активізувати своє партнерство у сільськогосподарській, агропродовольчій, ветеринарній та фітосанітарній сферах.

Крім того, Китай закуповує у Франції 160 літаків Airbus. Обидві держави вітають співпрацю між космічними установами двох країн щодо зонду "Чан'є-6" та спільних досліджень позаземних зразків.

Також Франція та Китай розвивають практичну співпрацю в галузі цивільної ядерної енергетики в межах Угоди про співробітництво у галузі мирного використання ядерної енергії між двома урядами. Вони підтримують вивчення своїми компаніями можливості зміцнення їх промислового та технологічного співробітництва, зокрема, щодо переробки ядерних відходів.

Серед інших домовленостей - укладення дорожньої карти щодо співробітництва в галузі спадщини. Це стосується, зокрема, присутності китайських експертів разом із французькими командами на місці реставрації собору Нотр-Дам у Парижі, співробітництва в галузі захисту, реставрації та вивчення Теракотової армії, проєкти співпраці навколо храму Гуншутан та гробниці Маолін, а також сприяння об'єднанню французьких та китайських об'єктів всесвітньої спадщини. Дві держави докладатимуть спільних зусиль для запобігання та боротьби з крадіжками, таємними розкопками, імпортом та незаконним вивезенням культурних цінностей.

Також уряди держав сприятимуть розвитку викладання двох мов у школах двох сторін та розширенню двомовних курсів, а ще сприятимуть обміну та підготовці вчителів іноземних мов і обміну між школами.

Нагадаємо: 5-7 квітня президент Франції Еммануель Макрон здійснив візит до Пекіну на запрошення глави КНР.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

На Покровському напрямку Сили борони зупинили 79 наступальних дій ворога

На Лиманському напрямку ворог атакував 26 разів.

01.04.2025 - 11:00

Arrow
Theme

Міжнародне

В Італії розпочнуть розслідування щодо польотівймовірно російських дронів над дослідницьким центром ЄС

Протягом останнього місяця було зафіксовано 5 випадків, коли дрони, ймовірно, російські, пролітали над центром ЄС Іспрі, на озері Маджоре, у провінц...

31.03.2025 - 14:15

Arrow

Вас це може зацікавити