Кулеба дорікнув ЄС за підготовку санкцій по Навальному, а не по репресіям РФ в Криму
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу "Прямий" заявив, що партнери України вважають кейс з ув'язненням російського опозиціонера Олексія Навального і репресії в РФ більш важливим, ніж кейс з систематичними репресіями російських окупантів в Криму.
Глава МЗС додав, що говорить про це і європейськими колегам. За його словами, на столах у європейських дипломатів є безліч звернень України з проханням застосувати механізм санкцій для захисту кримських татар і репресованих в Криму людей, проте вони все ж вирішили почати "з російського кейса".
В цілому Кулеба вважає, що санкції щодо ситуації з Навальним - це добре, оскільки репресії в РФ не повинні залишатися безкарними.
"Але я вважаю, що вперше треба було застосувати цей механізм щодо окупованого Криму... Для наших європейських партнерів кейс Навального і останніх репресій в Росії важливіше, ніж постійне повторення репресій проти кримських татар в Криму. Вони реагують на цей кейс як на щось нове, що вимагає дій з їх боку ", - додав глава МЗС.
На питання журналіста, чи буде Україна підтримувати введення нового санкційного механізму ЄС проти РФ через ситуацію з Навальним, Кулеба відповів, що Україна практично завжди підтримує позиції і заяви ЄС, але в цьому кейсі остаточно ще не визначилася.
"Ми подивимося, до чого саме прийдуть наші колеги з країн ЄС. Мене дивує інше. Я дивуюся, чому механізм застосування санкцій ЄС у відповідь на системні порушення прав людини вперше застосовується не у відношенні репресій Росії в окупованому Криму, а в контексті тих протестів, які відбуваються в самій Росії ", - сказав він.
Нагадаємо: У грудні 2020 року ЄС прийняв новий список санкцій механізм за порушення прав людини.
Ініціатива проголосувати за посилення санкцій проти Кремля з'явилася на тлі останніх подій у справі російського опозиціонера Олексія Навального, якого засудили до 3,5 року колонії.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44