Країни ЄС не змогли домовитися про цінову межу на російську нафту

Головна > Енергетика > Країни ЄС не змогли домовитися про цінов...
Author

Ольга Фединчік

24.11.2022, 12:40
Shares

3

Views

1 136

Країни ЄС не змогли домовитися про цінову межу на російську нафту

REUTERS/Ганнібал Ганшке

У середу представникам урядів країн Європейського Союзу не вдалося досягти угоди, щодо рівня обмеження ціни на російську нафту за схемою Великої сімки (G7). Вони продовжать консультації у четвер, 24 листопада.

Про це пише Reuters із посиланням на власні джерела, інформує Інфокурс.

Представники 27 урядів ЄС зустрілися в Брюсселі, щоб обговорити пропозицію G7 встановити граничну ціну в діапазоні 65-70 доларів за барель, але цей рівень виявився занадто низьким для одних і занадто високим для інших.

Зокрема, Польща, Литва та Естонія вважають, що така цінова межа все одно зависока і дозволить росіянам отримувати значні прибутки, коли собіварість видобутку нафти усього 20 доларів.

Однак Кіпр, Греція та Мальта, які можуть втратити найбільше коштів через таку ідею, вважають цінову межу занизькою і вимагають компенсації або більше часу на підготовку до такого рішення.

Ідея цінової межі полягає в тому, щоб заборонити судноплавним, страховим і перестрахувальним компаніям обробляти вантажі з російською нафтою, якщо вона продаватиметься за більшою ціною, ніж встановлена "Великою сімкою" та її союзниками.

Оскільки ключові світові судноплавні та страхові компанії, які займаються торгівлею та страхуванням перевозок сирої нафти, базуються у країнах G7, така цінова межа ускладнить москві продаж нафти за вищою ціною. Переважна більшість їросійської нафти транспортується танкерами, а не трубопроводами.

Як зазначають джерела видання, більшість країн ЄС, зокрема Франція та Німеччина, які є членами Великої сімки, підтримують обмеження цін, стурбовані лише можливістю його дотримання.

Нагадаємо: Нещодавно країни "Великої сімки" домовилися про встановлення цінового обмеження на російську нафту та нафтопродукти.

В останні місяці Індія та Китай збільшили закупівлю російської нафти з великими знижками, але жоден із них не підтримав обмеження. Згодом Індія заявила, що розгляне цей план.

російські морські перевезення сирої нафти минулого тижня підскочили до пʼятимісячного максимуму, оскільки суднам, що залишають балтійські та арктичні порти, не вистачає часу, щоб дістатися ключових пунктів призначення до набуття чинності санкцій Європейського союзу.

російські виробники нафти розширюють обхідні шляхи напередодні ембарго та цінових обмежень. Зокрема, виробники та китайські покупці вже використовують ту саму тактику, яка застосовується для транспортування іранської та венесуельської нафти, яка перебуває під санкціями США.

Країни G7 та Австралія домовилися встановити граничну ціну на російську сиру нафту на фіксованому рівні, а не на плаваючому, що змінюється залежно від базових цін на нафту. Поки незрозуміло, на якому рівні буде встановлена ​​ціна, але це буде фіксована цифра, а не дисконт щодо Brent, заявило джерело. Офіційні особи США зголосилися встановити обмеження на сиру нафту вище $60 за барель, що підвищить шанси на те, що Росія продасть хоча б частину свого експорту в рамках обмежень.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Політика

Сенат США проголосував законопроєкт про допомогу Україні на майже 61 млрд доларів

Тепер законопроєкт передається на підпис президенту США Джо Байдену.

24.04.2024 - 10:18

Arrow
Theme

Політика

Посли країн G7 зустрілися з лідерами політичних партій України

"Демократія та плюралізм є нашими спільними цінностями", - заявили посли країн G7.

23.04.2024 - 10:03

Arrow

Вас це може зацікавити