Конгресмени США підготували законопроєкт, згідно якого пропонують оголосити Україну країною НАТО-плюс
Група республіканських конгресменів має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною "НАТО-плюс" та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.
Про це повідомляє "Голос Америки", передає Інфокурс.
"У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили", - заявив провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол, який є головним автором законопроєкту.
"Володимир Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не терпітиме відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших союзників і партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі", - додав він.
Як зазначив Маккол, цей законопроєкт забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку в умовах нарощування російської військової присутності біля кордонів.
Крім того документ передбачає запровадження санкцій проти газопроводу "Північний потік – 2", щоб його так і не було введено в експлуатацію. Він відкидає пропозицію Росії про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи Росія є державою-спонсором тероризму.
Зазначається, що законопроект також визначає Україну як країну "НАТО-плюс", щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг та виділення 155 млн доларів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями у країнах колишнього СРСР на 2022 рік.
Співавторами законопроєкту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.
"Цей законопроєкт суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема - протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні та суперечать інтересам національної безпеки США", - заявив конгресмен Роджерс.
Член Палати представників США Еліс Стефанік додала, що "Україна має бути вільною у виборі її майбутнього, у тому числі економічних відносин та відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна".
Нагадаємо: Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило проєкти угоди з НАТО та договору зі США про так звані гарантії безпеки, згідно яких передбачається відмова від подальшого розширення альянсу та вступу в нього України та інших країн колишнього СРСР. Текст цих проєктів, які Росія передала США у середу, 15 грудня.
Зазначимо, що курс України в НАТО закріплений у Конституції. Держава імплементує натівські стандарти в своє законодавство, а блок висловлює підтримку на тлі російської агресії. НАТО і держави-члени відкидають можливість Росії диктувати, хто може чи не може долучитися до Альянсу.
Перемовини з Росією 10 січня стали першим етапом у намаганнях домовитися з Москвою про зниження напруженості в Україні та біля її кордонів. На 12 січня заплановане засідання Ради Росія-НАТО, а на цей четвер – засідання Постійної ради ОБСЄ.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35