Комітет парламенту Швейцарії схвалив план допомоги Україні на 5 млрд швейцарських франків - Reuters
Парламентський комітет Швейцарії проголосував за виділення Україні допомоги у розмірі 5 мільярдів швейцарських франків (5,5 мільярдів доларів США) в рамках ширшого пакету, спрямованого на покращення обороноздатності країни.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що підтриманий законодавцями від ліво- і правоцентристських партій, комітет з безпеки верхньої палати парламенту Швейцарії схвалив пакет, що передбачає виділення 10,1 мільярда франків додаткових коштів для армії разом із сумою допомоги для України.
План, який ще має пройти низку парламентських перевірок, перш ніж стане законом, був ухвалений вісьмома голосами проти п'яти.
У заяві парламенту йдеться про те, що багатомільярдний пакет був задуманий як надзвичайний внесок у забезпечення безпеки Швейцарії та "миру в Європі" у зв'язку з війною, яку Росія веде проти України.
Частина пакета для України спрямована на підтримку відбудови та ремонт інфраструктури.
Комітет проголосував за план менш ніж за два місяці до того, як Швейцарія має схвалити міжнародну конференцію високого рівня, яка має на меті допомогти встановити мир в Україні.
Видання додає, що на Швейцарію чинять тиск західні союзники, вимагаючи від неї більше допомоги Україні, тоді як праві націоналісти в парламенті наполягають на збереженні суворого нейтралітету.
Нагадаємо: США готують один з найбільших пакетів військової допомоги Україні: очікується підписання контрактів на постачання зброї та обладнання на 6 млрд доларів.
До пакета увійдуть засоби протиповітряної оборони Patriot, артилерійські боєприпаси, безпілотники, зброю проти безпілотників і ракети класу "повітря-повітря" для винищувачів. Проте усе це озброєння надійде до України протягом кількох років. Це повʼязано з тим, що кошти на нього виділять у рамках програми "Ініціатива сприяння безпеці України" (USAI).
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44