Класифікація інтерактивних дошок та їхні можливості

Головна > Культура > Класифікація інтерактивних дошок та їхні...
Author

Назар Лазебний

21.05.2021, 09:45
Shares

2

Views

1 170

Якісна візуалізація інформації у формі презентації, семінару або шкільного матеріалу - тепер це лише питання вибору засобу візуалізації.

Згідно науковим дослідам класика теорії комунікації Алана Піза, в процесі спілкування власне слова становлять близько 7-10% інформації, що сприймаються людиною. Близько 30-35% припадає на частку аудиального компонента та близько 60% - це невербальна комунікація (жести, рухи, міміка ). З цього випливає, що 90% припадає на аудіо- та візуальне сприйняття. З огляду на ці факти зрозуміло, що візуалізація інформації є саме тим фактором, який допомогає сприймати інформацію найкраше. Більше про це тут: https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/interaktivnye-doski

Якісна візуалізація інформації у формі презентації, семінару або шкільного матеріалу - тепер це лише питання вибору засобу візуалізації. Інтерактивні дошки та системи – наразі краще, що існує з технічних засобів для взаємодії з аудиторією під час презентації чи іншого виду надання інформації аудиторії.

Що ж таке інтерактивна дошка?

Інтерактивна дошка - це пристрій, що включає саму дошку-екран, комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням і проектор, що транслює зображення на дошку (https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/interaktivnye_komplekty).

Якість візуалізації інформації за допомогою інтерактивної дошки, залежить від застосування сучасних технологій у всіх трьох її складових.

Класифікація інтерактивних дошок

В аалежності від використовуваних базових технологій інтерактивні дошки поділяються:

  • Дошки з сенсорної аналого-резистивною технологією

На поверхні таких дошок можна писати не лише маркерами, а й пальцем, указкою чи іншою річчю, що дуже зручно, бо втрата маркера ніяк не відбивається на робочому процесі. Датчики, розташовані між шарами екрану, розпізнають дотик і передають інформацію про нього на комп'ютер.

  • Дошки з електромагнітної технологією

Технологія дошок передбачає використання спеціального маркера, що одержує енергію від стаціонарного джерела або батарейок.

  • Дошки з лазерною технологією

Такі дошки теж вимагають спеціальний маркер. Для точної роботи маркер потрібно тримати перпендикулярно дошці. На поверхні дошки можна розміщувати наочну інформацію - вона не завадить роботі лазера.

  • Дошки з ультразвуковою/інфрачервоною технологією

Технологія заснована на тому, що інфрачервоні датчики дошки визначають положення спеціального маркера, що працює від автономних джерел живлення.

  • Бездротові дошки з мікроточечной технологією

Дошка не вимагає спеціальних джерел живлення, бо інформація передається на комп'ютер за допомогою технології Bluetooth. Опосередковано до маркера вбудована камера, яка при наближенні до поверхні дошки зчитує мікропозначки для визначення місцезнаходження маркеру.

  • Ємнісні дошки

На такій дощці можуть працювати одночасно кілько осіб, тому що поверхня дошки здатна розпізнавати кілька одночасних торкань. Працювати з такою дошкою можна з допомогою маркера або пальців.

  • DViT-дошки з оптичною технологією

Згідно технології, місцезнаходження маркера фіксується цифровими камерами і датчиками, після чого інформація передається на гаджет.

Найбільш зручними вважаються дошки в яких об'єднані декілька технологій.

Можливості інтерактивної дошки?

Будь-яка інформація, що написана на поверхні дошки зберігається у файловому вигляді і може бути роздрукована або відновлена у в необхідний момент. Для друку використовується принтер. Використовуючи кольорові маркери можна збільшити ефективність сприйняття інформації оформлюючи кольором написи і малюнки.

Ще однією функцією інтерактивних дошок є можливість використання анімації, перегляду зроблених малюнків чи записів в режимі реального часу

Електронні інтерактивні дошки в поєднанні з мультимедіа-проектором, дозволяють проводити демонстрацією інформації з інтернету, з відеомагнітофона, з комп'ютера, DVD-дисків, флеш-пам'яті або з відеокамери.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити