Китайські держкомпанії уникають нових нафтових контрактів із РФ - Reuters
Китайські державні нафтопереробні підприємства виконують діючі російські нафтові контракти, але уникають нових, попри знижки, остерігаючись посилення західних санкцій проти РФ.
Про це пише Reuters з посиланням на 6 джерел,інформує Інфокурс.
Так, державна Sinopec, найбільший нафтопереробник Азії, CNOOC, PetroChina і Sinochem залишилися осторонь купівлі російських вантажів нафти з постачанням у травні.
"Китайські державні фірми не хочуть, щоб їх дії розглядали як відкриту підтримку Москви. Держпідприємства виявляють обережність, оскільки їхні дії можуть бути розцінені як дії уряду Китаю, і жодна з них не хоче, щоб його виділяли як покупця російської нафти", - повідомляють поінформовані джерела.
Як зазначає видання Sinopec і Petrochina відмовилися від коментарів. CNOOC і Sinochem не відразу відповіли на запити про коментар.
Китай, найбільший у світі імпортер нафти, є головним покупцем російської нафти з 1,6 мільйона барелів на добу, половина з яких постачається по трубопроводах за міжурядовими контрактами.
До війни в Україні Росія постачала 15% імпорту нафти Китаю – половину з них через Східно-Сибірський нафтопровод і нафтопровод Атасу-Алашанькоу, а решту – танкерами зі своїх портів.
Джерела агентства очікують, що державні компанії Китаю виконуватимуть свої довгострокові та існуючі контракти на російську нафту, але уникатимуть нових спотових угод.
Unipec, торговий підрозділ Sinopec і провідний покупець російськоїнафти, протягом останніх тижнів на регулярних внутрішніх зустрічах попереджав свої глобальні команди про ризики роботи з російською нафтою.
"Ідея і тон зрозумілі – контроль ризиків і дотримання вимог важливіші за прибуток", - каже джерело.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44