Іспанія та Бельгія рекордсмени з імпорту скрапленого газу з Росії

Головна > Економіка > Іспанія та Бельгія рекордсмени з імпорту...
Author

Ольга Фединчік

31.10.2023, 12:46
Shares

0

Views

635

Імпорт російського скрапленого газу в Європейський Союз | Новини України |  LIGA.net
колаж - Дарина Дмитренко, LIGA.net

З січня по вересень 2023 року Європа імпортувала приблизно стільки ж російського скрапленого природного газу (СПГ), скільки за аналогічний період минулого року. Водночас Іспанія та Бельгія подвоїли імпорт скрапленого газу з Росії за цей період у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляєEuobserver, Інформує Інфокурс.

Серед країн-членів ЄС Іспанія є найбільшим імпортером російського СПГ, за нею йдуть Франція та Бельгія.

Згідно з даними, приблизно 27% імпортованого Іспанією СПГ надійшло з Росії, а до Бельгії надійшло ще більше - 37%. Франція, зі свого боку, отримувала 15% свого СПГ з Росії.

З січня по липень 2023 року Іспанія заплатила 1,6 млрд євро за російський СПГ, що робить її найбільшим покупцем в ЄС. Франція та Бельгія не відстали, заплативши по 1,3 млрд євро за імпорт російського СПГ.

Загалом, згідно зі звітом IEEFA, ЄС витратив близько 5,5 млрд євро на російський СПГ.

Раніше комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон закликала країни-члени припинити купувати російський СПГ і утриматися від підписання нових угод з Росією.

Попри заклики до ембарго на російський СПГ у межах санкцій ЄС проти Москви, очікується, що блок не обмежуватиме імпорт СПГ.

Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року ЄС пообіцяв скоротити залежність від російського викопного палива, але швидко зіткнувся з проблемами, пов'язаними із заміщенням однієї форми шкідливого забруднення іншою.

Нові дані від Інституту економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA) показують, що європейські країни продовжують розширювати інфраструктуру СПГ, навіть попри те, що попит на СПГ і газ має знизитись.

"Країни Європи ризикують обміняти залежність від російських трубопроводів на надлишкову систему СПГ, яка ще більше наражає континент на волатильність цін", - сказала Ана Марія Яллер-Макаревич, енергетичний аналітик IEEFA.

Імпорт СПГ зі США різко зріс з 2022 року, зробивши США головним постачальником ЄС, на який припадає 46% від загального обсягу поставок до блоку. Натомість Росія посідає друге місце, забезпечуючи 12% поставок СПГ для всього ЄС.

Нагадаємо: Як повідомляв Reuters, Європейська комісіязаявила, що Європейський Союз має на меті покласти край залежності Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ у передмісті Херсона атакували дроном ремонтну бригаду, є поранений

Сьогодні вранці окупанти обстріляли центральну частину м.Херсон.

16.07.2024 - 10:54

Arrow
Theme

Війна

Російські дрони поцілили по дорогам у Золочеві та Куп’янську 

У селі Богуславка Борівської громади внаслідок обстрілу КАБ горіли 3 господарські споруди. Постраждав 21-річний чоловік.

15.07.2024 - 09:50

Arrow

Вас це може зацікавити