Головою Міжнародного кримінального суду обрали суддю, яка видала ордер на арешт Путіна

Головна > Закон > Головою Міжнародного кримінального суду ...
Author

Ольга Фединчік

11.03.2024, 18:42
Shares

3

Views

424

КримSOS - КримSOS долучилась до Коаліції за Міжнародний кримінальний суд
krymsos.com

11 березня судді Міжнародного кримінального суду (МКС) на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане головою суду. Саме вона в березні минулого року видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна

Про це повідомляє пресслужбаМКС.

"Сьогодні, 11 березня 2024 року, судді Міжнародного кримінального суду (МКС) на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане головою суду. Суддя Росаріо Сальваторе Айтала був обраний першим віцепрезидентом, а суддя Рейне Алапіні-Гансу - стала другим віцепрезидентом. Члени президії обираються строком на три роки, рішення негайно набуває чинності", - йдеться у повідомленні.

На фото зліва направо: перший віце-президент ICC, суддя Росаріо Сальваторе Айтала, президент ICC, суддя Томоко Акане та другий віце-президент ICC, суддя Рейне Алапіні-Гансу ©ICC-CPI
На фото зліва направо: перший віце-президент ICC, суддя Росаріо Сальваторе Айтала, президент ICC, суддя Томоко Акане та другий віце-президент ICC, суддя Рейне Алапіні-Гансу, CC-CPI

"Для мене велика честь бути обраною моїми колегами-суддями на посаду голови Міжнародного кримінального суду (МКС). У цей непростий для суду час потрібне стабільне, співпрацююче та єдине керівництво. Я зосереджуся на сприянні діалогу між органами суду, захистом та представниками потерпілих, а також на зміцненні діалогу з державами-учасницями та державами, які ще не ратифікували Римський статут. Я також приділятиму пріоритетну увагу безпеці та добробуту персоналу суду", - заявила новообрана голова МКС.

Зазначається, що президентство, яке складається з голови та двох віцепрезидентів, відіграє ключову роль у забезпеченні стратегічного керівництва МКСзагалом. Президія координує дії з іншими органами та шукає згоди прокурора з питань, що становлять взаємний інтерес.

Відповідно до Римського статуту, керівного договору МКС, президентство відповідає за належне управління судом, за винятком Офісу прокурора. Президія контролює діяльність Секретаріату та робить свій внесок у широкий спектр адміністративної політики, що впливає на загальне функціонування Суду. Крім того, він здійснює судовий перегляд певних рішень Секретаря та укладає угоди про співробітництво в рамках Суду з державами та міжнародними організаціями.

Нагадаємо: 17 березня 2023 рокуМіжнародний кримінальний суд у Гаазівидав ордер на арештпрезидента Росії Володимира Путіна та уповноваженої у справах дітей у РФ Марії Львової-Бєлової.

27 липня уРосії оголосили в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане, яка видала ордер на арешт президенту Росії Володимиру Путіну.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ обстріляли склад із зерном на Херсонщині

Протягом двох минулих тижнів російські військові спалили щонайменше 75 гектарів пшениці на деокупованій території області.

11.07.2024 - 17:31

Arrow
Theme

Війна

Сили оборони вночі знищили 6 ударних БпЛА над Україною

Ворожі ударні БпЛА були збиті у Миколаївській, Хмельницькій, Львівській та Івано-Франківській областях.

11.07.2024 - 08:21

Arrow

Вас це може зацікавити