Генерал білоруської прикордонної служби координував мігрантів, які штурмували кордон біля Кузниці
Заступник голови Прикордонної служби Білорусі Роман Подлиньов перебував біля пропуску Брузги-Кузниця 16 листопада й особисто контролював і координував дії мігрантів, які у той день здійснювали масований штурм польсько-білоруського кордону.
Про це під час пресконференції у вівторок у Варшаві заявив речник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин, пише Укрінформ, передає Інфокурс
“Нам вдалося ідентифікувати людину, яка була присутньою під час штурму 16 листопада на польський кордон у пункті Кузниця-Брузги. Це заступник голови білоруських прикордонників генерал-майор Роман Подлиньов”,- повідомив Жарин.
Як зауважив речник міністра-координатора спецслужб РП, на нього у той день звернули увагу польські силовики, оскільки його поведінка вказувала на те, що він там перебуває з метою спостереження і контролю.
“За моєю інформацією, Роман Подлиньов контролював і спостерігав за усією операцією, пов’язаною з використанням проти нас мігрантів”, - підкреслив Жарин.
Він додав, що білоруські прикордонники беруть активну участь у пропагандистській війні проти Польщі, а роль Подлиньова в цих операціях проти РП є значною.
На його переконання, це ще раз показує, що ця гібридна операція режиму Лукашенка виходить далеко за рамки організації міграційного шляху.
Як раніше заявляв Жарин, в операції з дестабілізації Польщі та всього східного флангу НАТО використовується міграційний шлях. Цілі дій, які складають цю операцію, не обмежуються питанням міграції.
"Мігрантський рух – це лише засіб реалізації розробленої в Кремлі стратегії, яка впроваджується роками. Хоча операцію проти Польщі проводить режим Лукашенка, ми маємо справу з діями, які підконтрольні Росії. Саме Кремль дав і дає політичну згоду на дії Лукашенка", - написав речник на своїй сторінці у Твіттері.
Нагадаємо: Найбільший штурм мігрантів на польсько-білоруському кордоні відбувся 16 листопада в пункті пропуску Брузги-Кузниця. Тоді кількасот мігрантів намагалися силою прорватися до Польщі, використовуючи каміння, палки, шумові гранати тощо. В результаті цих дій травми отримали 12 польських силовиків.
Криза на польсько-білоруському кордоні триває від серпня. Відтоді у Польщі зафіксовано приблизно 40 тисяч спроб нелегально перетнути кордон.
Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь та РФ у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.
Варшава планує збудувати до середини 2022 року на відрізку кордону з РБ загородження протяжністю майже 200 км і заввишки понад 5 метрів.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44