Генасамблея ООН виключила Росію з Ради з прав людини
Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй призупинила участь Російської Федерації у Раді з прав людини. Приводом для резолюції стали грубі порушення прав людини у місті Буча на Київщині.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"Щойно право Росії на членство у Раді ООН з прав людини призупинили. Воєнним злочинцям немає місця в органах ООН, завданням яких є захист прав людини. Вдячний усім країнам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генасамблеї та обрали правильну сторону в історії", - повідомив Кулеба.
Голосування відбулося 7 квітня.
Рішення про вигнання Росії з Ради з прав людини ООН підтримали 93 країни із 193 членів Генеральної асамблеї. 24 проголосували проти, 58 – утрималися.
Фото: EPA/UPG
Крім РФ, це рішення не підтримали Алжир, Білорусь, ПАР, Китай, Киргизстан, Казахстан, Нікарагуа, Габон, Лаос, Конго, Куба, Малі, Іран, Сирія, Казахстан, Ефіопія, Еритрея, Болівія, Бурунді, Таджикистан, Узбекистан, Зімбабве і Північна Корея.
Як повідомила Русская служба ВВС, незабаром після голосування Генасамблеї ООН про призупинення членства Росії в Раді з прав людини зампостпреда РФ при ООН Геннадій Кузьмін заявив, що Росія сама виходить із Ради з прав людини сьогодні.
Прийняту резолюцію він назвав "неправомірним та політично мотивованим кроком".
Напередодні майже 40 правозахисних організацій світу закликали виключити Росію з Ради ООН із прав людини. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну із закликом виключити РФ з організації виступили США та Велика Британія.
5 квітня на засіданні Радбезу ООН постійна представниця США при Організації Лінда Томас-Грінфілд вказала, що рф "не має посідати авторитетне місце в органі, єдиною метою якого є дотримання прав людини", і додала, що російське членство є не тільки виявом найвищого ступеня лицемірства, а й створює небезпеку, адже країна використовує Раду як платформу для брехливої пропаганди.
Нагадаємо: Рада ООН з прав людини – це міжнародний правозахисний орган у системі ООН. Утворена у 2006 на базі Комісії з прав людини, що діяла з 1946 року.
Останньою країною, яку виключали з Ради, була Лівія - в лютому 2011 року. До такого кроку вдалися через насильство проти протестувальників з боку сил, лояльних до тодішнього лідера країни Муаммара Каддафі. Каддафі вбили в жовтні 2011 року.
16 березня Росія була виключена з Ради Європи. Вихід із цієї організації денонсує Європейську конвенцію з прав людини.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35