Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про безпеку ядерних обʼєктів України
Генеральна Асамблея ООН ухвалила у четвер українську резолюцію "Безпека та захищеність ядерних об’єктів України, включаючи Запорізьку АЕС".
Згідно з повідомленням на сайті ООН, за документ проголосували 99 країн, проти – 9, утрималися - 60.
Представляючи на Генасамблеї проєкт, постпред України при ООН Сергій Кислиця, який виступив іспанською мовою, нагадав, що раніше у своїй резолюції від 23 лютого 2023 року Генасамблея, зокрема, закликала держави-члени "співпрацювати в дусі солідарності з метою подолання глобальних наслідків війни" для ядерної безпеки.
Також, за словами постпреда, Генеральна конференція та Рада керівників МАГАТЕ ухвалили низку резолюцій, у яких висловили занепокоєння нестабільною ситуацією з ядерною безпекою та захистом на ЗАЕС, закликали Росію вивести військовий та інший несанкціонований персонал зі станції, а також вимагали негайного повернення її під повний контроль України.
Однак Росія продовжує порушувати ключові принципи ядерної безпеки.
Кислиця зазначив, що Запорізьку АЕС свідомо зробили невід’ємним елементом військової стратегії Росії та попередив, що наслідки інциденту там будуть катастрофічними.
"Радіація не знає кордонів", — заявив він, додавши, що радіоактивні опади можуть поширюватися на великі відстані та вражати регіони, віддалені від місця інциденту.
Крім того, питання радіологічної та ядерної безпеки нещодавно порушувалося на Саміті миру, що відбувся у Швейцарії, зазначив Кислиця.
Аби підтвердити та розвинути позицію Генасамблеї щодо загроз ядерній, пов'язаних з російською війною, Україна ініціювала ухвалення відповідної резолюції.
Документ повністю підтримує мандат МАГАТЕ щодо усунення ризиків для ядерної безпеки та захищеності під час збройного конфлікту й визнає важливість принципів агентства, які допоможуть гарантувати захист ЗАЕС.
Крім того, у тексті вітаються й заохочуються подальші зусилля гендиректора МАГАТЕ в цьому напрямку, зокрема шляхом продовження й посилення фізичної присутності місії агентства з підтримки та допомоги на станції.
Нагадаємо: Україна разом із десятками інших країн винесла 11 липня на розгляд Генеральної Асамблеї ООН проєкт резолюції "Безпека та захищеність ядерних об’єктів України, включаючи Запорізьку АЕС".
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
18 безпілотників локаційно втрачено, один — в повітрі. Бойова робота триває.
09.12.2024 - 10:54
Війна
У першу передану ЗСУ партію увійшли кілька десятків одиниць.
06.12.2024 - 16:34