Газпром погрожує скоротити постачання газу до Європи через Україну

Головна > Столиця > Газпром погрожує скоротити постачання га...
Author

Марія Куренко

22.11.2022, 17:33
Shares

0

Views

563

Газпром погрожує скоротити постачання газу до Європи через Україну

tsoua.com

Російський "Газпром" заявив, що може скоротити обсяги транзиту газу до Європи через Україну наступного тижня, через те, що російський газ, призначений для молдавських споживачів, начебто "осідає в Україні2.

Про це йдеться у повідомленні компанії, інформує Інфокурс

"Газпром" фіксує осідання в Україні російського газу, призначеного для постачання молдавським споживачам за контрактом з компанією "Молдовагаз". Обсяг газу, що подається "Газпромом" до ГІС "Суджа" для транзиту до Молдови через територію України, є максимальним фізичним обсягом, допустимим на кордоні України з Молдовою", – заявили у компанії.

Зазначається, що 21 листопада "Молдовагаз" відповідно до контракту сплатив "Газпрому" частину пропозиції за листопад.

У "Газпромі" кажуть, що обсяг російського газу, який було поставлено і щодо якого порушено компенсаційну виплату наприкінці місяця, становить 24 945 млн куб. м газу. Сумарний обсяг накопичення України на території – 52,52 млн. куб. м газу.

"При збереженні транзитного дисбалансу через Україну для споживачів Молдови, 28 листопада з 10:00 "Газпром" зменшив збільшення кількості газу по ГІС "Суджа" для транзиту через Україну в обсязі недопостачання", – йдеться у повідомленні.

У той же час Оператор ГТС України повідомив, що газ, придбаний Молдовою у "Газпрома", було транспортовано в повному обсязі.

"Всі обсяги , які були прийняті на точці входу з рф “Суджа”, зокрема, для подальшого транспортування споживачам Молдови, були передані на точках виходу з України до Молдови “Олексіївка” та “Гребеники” у повному обсязі. Це підтверджено всіма необхідними документами, які підписані з суміжними операторами, одним з яких є сам “Газпром”, - йдеться у заяві Оператора ГТС України.

У компанії також зазначили, що від початку вересня 2022 року Молдова після довгих років напрацювань запровадила віртуальний реверс на точках з’єднання з Україною. Вже з кінця вересня транспортування природного газу з Молдови в Україну через точку з’єднання “Гребеники” здійснюється саме у формі віртуального реверсу.

На думку Оператора ГТС, погрожуючи зменшити обсяги транспортування в Молдову, Газпром намагається позбавити цю країну можливості використовувати українські ГТС та підземні сховища газу (ПСГ) і заблокувати інструмент віртуального реверсу, тим самим посиливши залежність від російського природного газу на початку опалювального сезону.

ʼРосія не вперше вдається до використання газу як інструменту політичного тиску. Йдеться про грубу маніпуляцію фактами задля обґрунтування свого рішення ще більше обмежити обсяги постачання газу до європейських країн. Запровадження типових європейських бізнес-правил роботи на міждержавних точках з’єднання свідомо трактується Газпромом як порушення контрактних зобов’язань, вочевидь, у політичних, а не комерційних ціляхʼ, – зазначила директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями Ольга Бєлькова.

Нагадаємо: Маршрут також використовується для подальших поставок газу до Європи, але вже у значно зниженому обсязі. Трейдери та політики готуються до того, що постачання на цій лінії також буде обмежене, і після новини ціни на газ зросли на 2%, пише Bloomberg.

Нині "Газпром" постачає до Європи близько 43 млн куб. м газу на день через Україну — останній маршрут, що залишився, на західноєвропейські ринки.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Унаслідок роботи українського ППО знищено 11 ударних БПЛА та дві ракети Х-59 ворога

Усі повітряні цілі знищено у межах Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Хмельницької та Кіровоградської областей.

27.02.2024 - 09:44

Arrow
Theme

Економіка

Польські фермери поширили протести на кордон з Німеччиною

Протестувальники унеможливили рух в обох напрямках на автомагістралі А2, що переходить у німецьку А12 у Франкфурті-на-Одері — це маршрут важливий для ...

26.02.2024 - 13:08

Arrow

Вас це може зацікавити