Французька TotalEnergies бере участь у постачанні гасу для російських винищувачів – Le Monde
Французький нафтовий гігант TotalEnergies має частку в 49% у компанії "Тернефтегаз", 51% якого належить російському "Новатеку". "Тернефтегаз" постачає газовий конденсат для виробництва авіапального, що його, ймовірно, використовують російські винищувачі в Україні.
Про це пише Le Monde, інформує Інфокурс.
TotalEnergies, на відміну від західних конкурентів, продовжує діяльність у рф і не тільки експортує газ до Європи, чим часто виправдовує свою присутність у росії.
"Компанія отримує дохід від продажу газового конденсату, який після перетворення на керосин (гас) заправляє російські літаки, що бомблять Україну", – йдеться у повідомленні.
Нафтовий гігант разом із місцевим партнером "Новатек" керує родовищем, з якого видобувають газовий конденсат, що після перетворення на гас використовується для заправляння російських бойових літаків, які беруть участь у війні в Україні.
Завдяки інформації, зібраній неурядовою організацією Global Witness і отриманій з фінансової бази даних Refinitiv, Le Monde вдалося відстежити ланцюг постачань, який веде від газового родовища "Термокарстове" в Сибіру до двох військових авіабаз (Морозовська і Мальчево), на кожній з яких розміщена ескадрилья багатоцільових винищувачів.
Саме їх Amnesty International та Human Rights Watch звинувачують у завданні ударів по мирному населенню України, зокрема в обстрілі Маріупольського театру 16 березня.
"російські літаки, які, швидше за все, здійснили атаку, – це багатоцільові бойові літаки СУ-25, СУ-30 або СУ-34, які дислокуються на прилеглих аеродромах", - зазначають в Amnesty International.
Французька компанія, яка публічно засудила російське вторгнення в Україну (але не переклала це засудження російською на своєму сайті), мінімізує свою роль в розробці газового конденсату. TotalEnergies заявила, що «не бере участі в ухваленні рішень про видобуток конденсату "Новатек" і "не контролює його продажів".
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44